XI Turniej Szachowy „ Szachy w Mazowieckiej Szkole”

Za nami dwa dni pełne szachowych emocji podczas XI Turnieju Szachowego! 6 i 7 maja 2026 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach w szachowych zmaganiach wzięło w sumie udział 187 uczniów klas I-VII szkół biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt. Młodzi szachiści zagrali po 7 partii zgodnie z systemem szwajcarskim, partia trwała po 15 minut na gracza. Niektórzy po raz pierwszy grali z zegarem, więc było to nie lada wyzwanie. Z ramienia Polskiego Związku Szachowego Turniej sędziowali Panowie Paweł Zaskalski, January Jedynak, Radosław Jedynak oraz Artur Jakubiec. Przez cały turniej uczestnicy z różnych grup wiekowych pokazali ogromne skupienie, świetne przygotowanie i prawdziwego ducha fair play. Nie brakowało zaciętych pojedynków, strategicznych rozgrywek oraz partii trzymających w napięciu do ostatniego ruchu. Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam przez oba dni zmagań. Nagrody: Za zajęcie I-III miejsca w swoich grupach wiekowych przewidziano medale  i nagrody.   Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe, a trenerzy podziękowania. Lista laureatów: I dzień turnieju, klasy II-IV klasa II – Uczennice I miejsce –Weronika Wiktorowicz, Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach II miejsce – Antonina Romaniuk, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy III miejsce – Hanna Jurzyk, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach klasa II – Uczniowie I miejsce – Wojciech Kurowski, Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach II miejsce – Jakub Ługowski, Szkoła Podstawowa w Zbuczynie III miejsce – Natan Kurek, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach klasa III – Uczennice I miejsce Michalina Siniakowska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim II miejsce – Natalia Żuk, Zespół Oświatowy w Mordach III miejsce  Marcelina Panasiuk, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy klasa III – Uczniowie I miejsce – Jakub Skolimowski, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach II miejsce – Łukasz Krasuski , Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach III miejsce – Ignacy Stańczuk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach klasa IV – Uczennice I miejsce – Weronika Wdowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach II miejsce – Alicja Wróblewska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach III miejsce – Alicja Kopytowska, Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach klasa IV – Uczniowie  I miejsce – Wiktor Skóra, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach II miejsce – Krystian Kaczmarczyk, Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie III miejsce – Adam Zdanowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach II dzień turnieju, klasy V-VII klasa V – Uczennice I miejsce– Weronika Radzikowska, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach II miejsce – Vanessa Guliyan, Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach III miejsce  Nina Frydrychewicz, Zespół Oświatowy w Żelkowie- Kolonii klasa V– Uczniowie  I miejsce – Seweryn Ługowski, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie II miejsce – Krystian Wojewódzki, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach III miejsce – Antoni Jasiński, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie klasa VI – Uczennice I miejsce – Julia Kosyl, Zespół Oświatowy w Żelkowie- Kolonii II miejsce – Liliana Zając, Szkoła Podstawowa im. gen. I. Prądzyńskiego w Nowych Iganiach III miejsce – Aleksandra Kęska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach klasa VI– Uczniowie I miejsce – Antoni Domański, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach II miejsce – Piotr Skwierczyński, Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach III miejsce – Filip Kurkus, Zespół Szkół w Bojmiu klasa VI– Uczniowie I miejsce – Antoni Domański, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach II miejsce – Piotr Skwierczyński, Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach III miejsce – Filip Kurkus, Zespół Szkół w Bojmiu klasa VII – Uczennice I miejsce – Aleksandra Węsak, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Skórcu II miejsce – Zuzanna Rzążewska, Szkoła Podstawowa im. Czesława Tajcherta w Czuryłach III miejsce – Oliwia Ślaz, Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach klasa VII – Uczniowie I miejsce – Igor Ukraiński, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach II miejsce – Jędrzej Sosnowski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim III miejsce – Konrad Adamski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim Koordynator rejonowy Projektu Elżbieta Michalak

6 i 7 maja 2026 r.- XI Turniej szachowy!

Każdy ruch przybliża Cię do zwycięstwa! ♟️ Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach zaprasza uczniów szkół podstawowych uczestniczących w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” na XI Turniej Szachowy, który odbędzie się: 📅 6 maja 2026 r. (środa)– uczniowie klas II, III, IV 📅7 maja 2026 r. (czwartek)- uczniowie klas V, VI, VII 🕘 Start o godz. 9.30 📍 MSCDN Wydział w Siedlcach, ul. M. Asłanowicza 2 Na uczestników czekają emocjonujące partie rozgrywane systemem szwajcarskim (7 rund, 15 minut na zawodnika), dobra zabawa oraz możliwość spotkania innych miłośników szachów! Zgłoszenia przyjmujemy do 29 kwietnia 2026 r. na adres: siedlce@mscdn.edu.pl Szczegółowy regulamin do pobrania

Już 6 listopada 2025 r. odbędzie się X turniej szachowy

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach zaprasza uczniów klas II, III i IV szkół podstawowych, które uczestniczą w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” na X Turniej Szachowy, który odbędzie się: 📅 6 listopada 2025 r. (czwartek)🕘 Start o godz. 9.00📍 MSCDN Wydział w Siedlcach, ul. M. Asłanowicza 2 Zakończenie planowane jest ok. godz. 14.30. na uczestników czeka dobra zabawa, emocjonujące partie i spotkanie z innymi miłośnikami szachów! 📧 Zgłoszenia przyjmujemy do 27 października 2025 r. na adres: siedlce@mscdn.edu.pl O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń!

IV Turniej Szachowy dla uczniów klas II, III i IV

Dnia 24 listopada 2022 roku w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu odbył się IV Turniej Szachowy dla uczniów klas II, III i IV ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Turniej miał liczną obsadę w ilości 52 dzieci z następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysusze, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Belsku Dużym. Dzieci oraz ich opiekunowie zostali oficjalnie przywitani w sali konferencyjnej przez Panią Joannę Rutkę – organizatora Turnieju oraz sędziów z ramienia Polskiego Związku Szachowego – współorganizatora turnieju. Zostały przypomniane podstawowe zasady turniejowe. Dzieci dzielnie rywalizowały w swoich pojedynkach. Niektórzy musieli zmierzyć się z goryczą porażki. Nie zabrakło łez i gorzkich rozczarowań (szczególnie w najmłodszej grupie klas drugich). Jednym z atutów szachów jest nauczenie się przegrywania i wyciągania z nich wniosków na przyszłość. Podczas tego turnieju wielu miało okazję się z tym zmierzyć. Po zakończeniu zmagań przy szachowych stołach, na dzieci czekały miłe pożegnanie w sali konferencyjnej. Tym razem słowo pożegnania i życzenia miłych wakacji skierował do nich także zastępca kierownika MSCDN Radom, pan Łukasz Molenda. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych oraz medali. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od organizatorów. W trakcie turnieju dzieci mogły również liczyć na poczęstunek w postaci drugiego śniadania. Nagrodą za przystąpienie do turnieju dla wszystkich szkół był zestaw 10 zegarów szachowych.

IX turniej szachowy- 20 maja 2025 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas II-IV szkół podstawowych, uczestniczących w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” do udziału w IX Turnieju szachowym 🎉♟️. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są e-mailem: siedlce@mscdn.edu.pl do 14 maja 2025 r.

VIII Turniej szachowy już 14 listopada 2024 r.

Zapraszamy uczniów ze szkół, które brały udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”, do udziału w VIII TURNIEJU SZACHOWYM! Na zgłoszenia czekamy do 7 listopada 2024 r.

III Finałowy Turniej Szachowy „Szachy w mazowieckiej szkole”

13 czerwca w Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach odbył się III Finałowy Turniej Szachowy w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Przy szachownicach zmierzyli się najlepsi zawodnicy Mazowsza – finaliści wydziałowych turniejów. Turniej był zorganizowany przez MSCDN oraz PZSzach. Pomimo deszczowej pogody do Wydziału w Siedlcach przybyło aż 71, pełnych zapału zawodników. Emocje buzowały zarówno przy stolikach szachowych jak i w kuluarach, gdzie czekali rodzice i opiekunowie. Wszyscy zawodnicy z zaangażowaniem brali udział w kolejnych rundach. Dzieci rywalizowały w 4 grupach wiekowych: klasa I, II, III i IV – z osobną klasyfikacją dla chłopców i dziewczynek. Grano tempem 15 minut dla zawodnika na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi zawodnicy w grupach otrzymali puchary, medale i nagrody. Wyniki III Finałowego Turnieju Szachowego „Szachy w mazowieckiej szkole”: Klasa I dziewczynki: I miejsce – Michalina Urban, SP nr 10 w Siedlcach II miejsce – Aleksandra Franckiewicz, SP w Opinogórze Górnej III miejsce – Anna Orłowska, I ZPO w Wąsewie Klasa I chłopcy: I miejsce – Adam Parys, PSP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kobyłce II miejsce – Wiktor Dąbrowski, PSP nr 4 w Pułtusku III miejsce – Jan Jędruszak, SO im. Wandy Chotomskiej w Józefowie Klasa II dziewczynki: I miejsce – Gabriela Dąbrowska , PSP nr 4 w Pułtusku II miejsce – Liliana Michalak, SP nr 11 w Siedlcach III miejsce – Emilia Starzyńska, PSP w Wierzchowinach Klasa II chłopcy: I miejsce – Tymon Witowski, SP nr 8 w Siedlcach II miejsce – Alan Muliński, SP w Opinogórze Górnej III miejsce – Szymon Gręda, SP w Szreńsku Klasa III dziewczynki: I miejsce – Luiza Rogala, SP w Brochowie II miejsce – Amelia Kozakiewicz, SP w ZAborowie III miejsce – Maja Kowalczyk, SP w Mysiadle Klasa III chłopcy: I miejsce – Wiktor Kłopotowski, SP nr 1 w Zielonce II miejsce – Szymon Radomski, SP w Szreńsku III miejsce – Antoni Górecki, ZO w Nowych Iganiach Klasa IV dziewczynki: I miejsce – Zuzanna Konop, SP w Karniewie II miejsce – Michalina Jarosik, SP w Rząśniku III miejsce – Wiktoria Głuszuk, SP w Brochowie Klasa IV chłopcy: I miejsce – Adam Jędreasz, SP nr 6 w Płocku II miejsce – Jarosław Kacperczyk, PSP w Wierzchowinach III miejsce – Wiktor Długozima, SP w Łęgu Starościńskim. Wszystkim finalistom i uczestnikom turnieju gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów

VIII Turniej Szachowy „ Szachy w Mazowieckiej Szkole”

14 listopada 2024 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach odbył się VIII Turniej Szachowy. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt „Szachy w mazowieckiej szkole”. W turnieju wzięło udział 22 szkoły, 89 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Młodzi szachiści zagrali po 7 partii zgodnie z systemem szwajcarskim, partia trwała po dziesięć minut na gracza. Niektórzy po raz pierwszy grali z zegarem, więc było to nie lada doświadczenie. Z ramienia Polskiego Związku Szachowego Turniej sędziowali Państwo Małgorzata Zalewska oraz Piotr Sternik. Turniej  rozegrano w trzech grupach: Grupa A – uczniowie klas II Grupa B – uczniowie klas III Grupa C – uczniowie klas IV Nagrody: Za zajęcie I-III miejsca w swoich grupach wiekowych przewidziano medale i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe, a trenerzy podziękowania. Lista laureatów: klasa II – Uczennice I miejsce – Agata Borkowska, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach II miejsce – Roma Borkowska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach III miejsce – Natalia Żuk, Zespół Oświatowy w Mordach klasa II – Uczniowie I miejsce – Jakub Lewczuk, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach  II miejsce – Jakub Skolimowski, Szkoła Podstawowa 11 w Siedlcach III miejsce – Antoni Bartyś, Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach klasa III – Uczennice  I miejsce – Michalina Urban, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach  II miejsce – Weronika Wdowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integr. w Siedlcach  III miejsce – Dominika Tarkowska, Zespół Oświatowy w Mordach klasa III – Uczniowie  I miejsce – Maksymilian Okniński, Zespół Oświatowy w Żelkowie Kolonii II miejsce – Kajetan Wielądek , Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgrowie III miejsce – Antoni Chaciński, Zespół Oświatowy w Mordach klasa IV – Uczennice  I miejsce – Lilianna Michalak, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach II miejsce – Daria Demczuk, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy III miejsce –Barbara Świątek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgrowie klasa IV – Uczniowie  I miejsce – Tymon Witowski, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach II miejsce – Seweryn Ługowski, Szkoła Podstawowa w Zbuczynie III miejsce – Mikołaj Dudziak, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach

VII TURNIEJ SZACHOWY – 21 maja 2024 r.

Zapraszamy na VII TURNIEJ SZACHOWY, dla uczniów szkół podstawowych, które brały udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Zgłoszenia należy przesyłać do 14 maja br. w formie elektronicznej na adres: elzbieta.michalak@mscdn.edu.pl.

VI Turniej Szachowy „ Szachy w Mazowieckiej Szkole”

16 listopada 2023 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach  odbył się VI Turniej Szachowy. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt „Szachy w mazowieckiej szkole”. W turnieju wzięło udział 17 szkół, 83 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Młodzi szachiści zagrali po 7 partii zgodnie z systemem szwajcarskim, partia trwała po piętnaście minut na gracza. Niektórzy po raz pierwszy grali z zegarem, więc było to nie lada doświadczenie. Z ramienia Polskiego Związku Szachowego Turniej sędziowali Panowie: Paweł Rymarowicz oraz Piotr Sternik. Turniej  rozegrano w trzech grupach: Grupa A – uczniowie klas II Grupa B – uczniowie klas III Grupa C – uczniowie klas IV Nagrody: Za zajęcie I-III miejsca w swoich grupach wiekowych przewidziano medale  i nagrody.   Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe, a trenerzy podziękowania. Lista laureatów: klasa II – dziewczynki I miejsce – Michalina Urban, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach II miejsce – Kinga Starak, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach III miejsce – Alicja Wróblewska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach klasa II – chłopcy I miejsce – Marcel Kołodziejuk, Szkoła Podstawowa  w Kobylanach II miejsce – Bartosz Kęska, Szkoła Podstawowa 7 w Siedlcach III miejsce – Kacper Niemirka, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim klasa III – dziewczynki I miejsce – Hanna Szostek, Szkoła Podstawowa w Czuryłach II miejsce – Lilianna Michalak, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach  III miejsce – Milena Daniluk, Zespół Oświatowy w Mordach klasa III – chłopcy I miejsce – Tymon Witowski, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach II miejsce – Jan Domański , Szkoła Podstawowa w Czuryłach III miejsce – Krystian Wojewódzki, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach klasa IV – dziewczynki I miejsce – Lena Piersa, Szkoła Podstawowa w Żeliszewie Podkościelnym II miejsce – Malwina Czajka, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach III miejsce – Elżbieta Końko, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach  ex aequo III miejsce – Aleksandra Kęska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach klasa IV – chłopcy I miejsce – Mateusz Alkhou, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach II miejsce – Tymoteusz Salach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach III miejsce – Mateusz Sawicki, Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Przejdź do treści