I Międzynarodowy Turniej Warcabowy już za nami!

I Międzynarodowy Turniej Warcabowy już za nami!

1 grudnia 2022 r. uczniowie klas II, III i IV ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Warcaby w mazowieckiej szkole” zaprezentowali swoje umiejętności gry w warcaby podczas I Międzynarodowego Turnieju Warcabowego zorganizowanego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu we współpracy z Polskim Związkiem Warcabowym. W Turnieju, który został zorganizowany w ramach projektu MaKI – Mazowieckie Kluby Integracyjne, finansowanego z budżetu samorządu województwa mazowieckiego, wzięli udział uczniowie czterech narodowości: polskiej, ukraińskiej, białoruskiej i wietnamskie z 5 szkół: PSP nr 3 w Radomiu, PSP nr 6 w Radomiu, PSP nr 14 w Radomiu, PSP nr 17 w Radomiu oraz PSP w Starych Zawadach.

Rozgrywki odbyły się w systemie szwajcarskim. Każda runda była pełna emocji. Zawodnicy nie poddawali się i podejmowali kolejne wyzwania. Przerwy pomiędzy rozgrywkami sprzyjały integracji.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia – prezes Polskiego Związku Warcabowego: pan Damian Reszka.

Turniej zakończył się wyłonieniem laureatów I, II i III miejsc oraz wyróżnień w trzech kategoriach: klasy II, klasy III, klasy IV. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody w postaci fantastycznych gier planszowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki – kieszonkowe gry planszowe. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez MSCDN.

Dyplomy i nagrody wręczał kierownik MSCDN Wydział w Radomiu – pan Bogusław Tundzios oraz prezes Polskiego Związku Warcabowego – Pan Damian Reszka.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content