IV Turniej Szachowy dla uczniów klas II, III i IV

Dnia 24 listopada 2022 roku w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu odbył się IV Turniej Szachowy dla uczniów klas II, III i IV ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Turniej miał liczną obsadę w ilości 52 dzieci z następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysusze, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Belsku Dużym.

Dzieci oraz ich opiekunowie zostali oficjalnie przywitani w sali konferencyjnej przez Panią Joannę Rutkę – organizatora Turnieju oraz sędziów z ramienia Polskiego Związku Szachowego – współorganizatora turnieju. Zostały przypomniane podstawowe zasady turniejowe.

Dzieci dzielnie rywalizowały w swoich pojedynkach. Niektórzy musieli zmierzyć się z goryczą porażki. Nie zabrakło łez i gorzkich rozczarowań (szczególnie w najmłodszej grupie klas drugich). Jednym z atutów szachów jest nauczenie się przegrywania i wyciągania z nich wniosków na przyszłość. Podczas tego turnieju wielu miało okazję się z tym zmierzyć.

Po zakończeniu zmagań przy szachowych stołach, na dzieci czekały miłe pożegnanie w sali konferencyjnej. Tym razem słowo pożegnania i życzenia miłych wakacji skierował do nich także zastępca kierownika MSCDN Radom, pan Łukasz Molenda. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych oraz medali. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od organizatorów. W trakcie turnieju dzieci mogły również liczyć na poczęstunek w postaci drugiego śniadania. Nagrodą za przystąpienie do turnieju dla wszystkich szkół był zestaw 10 zegarów szachowych.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content