Galeria

Tutaj znajdują się fotorelacje działań realizowanych przez MSCDN Wydział w Płocku

Z eMOCjami nam do twarzy

EMPATIA – słowo klucz, które otwiera każdą dobrą relację między dzieckiem a rodzicem, nauczycielem a ucznie, między nami wzajemnie.To pojęcie zdominowało wczorajszą konferencję „Z eMOCjami nam do twarzy”, która zainaugurowała projekt eMOCJe w twórczości – II edycja…

Halo, halo? Czy Płock mnie słyszy? Tu mówi DELTAKLUB, a dokładniej kolejna jego edycja

Telefony, telefony….takie proste, z kubków i sznurka, zrobiły prawdziwą furorę podczas inauguracji DELTAKLUBU. Tylko spójrzcie na reakcje uczniów! Co tam się działo…

Wystarczy położyć nogi na poduszce, a głowę tam, gdzie zazwyczaj kładziemy nogi. Zamiast nieprzyjemnego duszenia, zmora nocna połaskocze nam co najwyżej stopy. Proste! 😉 Takie „życiowe” ciekawostki można usłyszeć tylko w Spichlerzu!

„Ty Bachorze! Skąd miałeś kasę na takie ciuchy!? Wyglądasz w nich jak menel…”

Wszystko jest zrozumiałe w tym zdaniu? Oczywiście, że tak! A czy wiecie, że „bachor”, „ciuchy”, „kasa”, „menel” to wyrazy pochodzące z języka jidysz? To tylko jedna z ciekawostek, które wymienił dr Rafał Kowalski podczas wczorajszego spotkania z nauczycielami w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content