Nic dwa razy się nie zdarza, czyli polska noblistka w niecodziennej akcji artystycznej

21 kwietnia w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku odbyła się akcja Flash Mob dedykowana noblistce Wisławie Szymborskiej.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy MSCDN Wydział w Płocku i Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, w ramach cyklu spotkań artystycznych „Wielcy, znani i lubiani – Szymborska w nowej odsłonie” oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

W akcji wzięli udział nauczyciele i uczniowie III LO w Płocku z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku III LO w Płocku, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku oraz Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego.

Dzięki osiągnięciom techniki, odtworzona na szklanym ekranie, akcję otworzyła sama Wisława Szymborska, czytając wiersz „Miłość szczęśliwa”. Następnie wszyscy zgromadzeni w hołdzie poetce odczytali wiersz Noblistki „Cebula” i odśpiewali piosenkę „Nic dwa razy się nie zdarza”.

?️?W drugiej części spotkania, przy akompaniamencie muzycznym, uczniowie, pod okiem Aleksandry Banach z MSCDN Wydział w Płocku, stworzyli ogromne portrety poetki. Inspiracją był pop art i prace Andy’ego Warhola. Trzeba przyznać, że efekt był niesamowity! Zerknijcie do fotorelacji?

? Dziękujemy Pani Małgorzacie Marońskiej, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku za udostępnienie miejsca realizacji wydarzenia.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content