5 minut polskiego

Zapraszamy do nauki języka polskiego na podstawie podręcznika „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty! Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie”.

Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży na Ukrainie został wydany w 5 tomach, które odpowiadają poszczególnym poziomom nauczania (odpowiednio: A1; A2; B1-B1+; B2; B2+-C1).

Podręcznik wydały, wspólnym nakładem sił, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum Uniwersytetu Warszawskiego. Podręcznik uzyskał akceptację Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, może być oficjalnie wykorzystywany w szkolnictwie polonijnym na Ukrainie. Podręcznik i materiały można pobrać bezpłatnie ze strony https://wid.org.pl/podrecznik/.

Do każdego tomu w ramach projektu Mazowieckie Kluby Integracyjne nagrane zostały dialogi. Wraz z kartami pracy tworzą atrakcyjny cykl podcastów ułatwiających samodzielną naukę języka polskiego. 

 

Odtwórz wideo

Tworzymy materiały do podręcznika!

Znane nazwiska, najbardziej profesjonalni lektorzy, doskonale przygotowani realizatorzy, czyli tak wyglądała praca nad produkcją materiałów do podręcznika „Raz, dwa, trzy… i po polsku mówisz Ty!”

Lekcje i karty pracy

Kliknij i ucz się!
Kliknij i ucz się!
Kliknij i ucz się!

Podręczniki

W książce możesz spotkać takie symbole:

oznacza ćwiczenia, do których trzeba posłuchać nagrania

oznacza ćwiczenia, do których musisz najpierw przeczytać tekst

oznacza ćwiczenia, w których bawisz się słowami

oznacza ćwiczenia, w których porozmawiasz z kolegami/koleżankami

oznacza ćwiczenia gramatyczne

oznacza ćwiczenia, do których trzeba posłuchać nagrania

oznacza ćwiczenia, w których trzeba coś napisać

to sygnał, że mówimy o kulturze

daje znać, że mówimy o historii

oznacza pracę domową

oznacza grę, zabawę

oznacza nowe, ważne słowa

oznacza, że ćwiczenie znajduje się w podręczniku metodycznym dla nauczyciela lub należy wykonać je na karcie pracy (przygotowanej przez nauczyciela)

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content