Projekt Mazowsze w Europie – Konstytucja dla Europy Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego

Projekt
Mazowsze w Europie – Konstytucja dla Europy
Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego 

Projekt realizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Fundacją im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego My Obywatele Unii Europejskiej skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół na Mazowszu. 

Celem projektu jest upamiętnienie postaci Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego – w ustanowionym przez Sejmik Województwa Mazowieckiego – Roku Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego w 190. rocznicę wydania jego Konstytucji dla Europy. 

Przygotowaliśmy pakiet edukacyjny, w skład którego wchodzą :

  • cztery filmy edukacyjne z udziałem założyciela fundacji Olgierda Łukaszewicza przedstawiające wszechstronność postaci W. B. Jastrzębowskiego jako przyrodnika, pedagoga i krajoznawcy, profesora botaniki, fizyki, zoologii i ogrodnictwa, a także twórcę projektu europejskiej konstytucji oraz wywiady:
    • o przyszłości Mazowsza w Unii Europejskiej z Marszałkiem Województwa Adamem Struzikiem oraz
    • o działaniach Polski na rzecz integracji europejskiej z byłym ambasadorem przy UE Janem Truszczyńskim,
  • scenariusze zajęć dla nauczycieli (do realizacji na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, historii, przyrody, godziny wychowawczej) na podstawie przygotowanych filmów edukacyjnych oraz biografii W. B. Jastrzębowskiego,
  • biografia W. B. Jastrzębowskiego Azymut wspólna Europa. Jastrzębowski Alicji Wejner.

 

Ponadto zaplanowaliśmy cykl konferencji dla nauczycieli promujących postać i dokonania Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content