Odkrywanie historii Radomia: Konferencja na temat monografii D. Kupisza i M. Trzecieckiego

Zapraszamy na fascynującą, darmową konferencję poświęconą premierze pierwszego tomu monografii „Dzieje Radomia do roku 1795”, autorstwa wybitnych historyków prof. dr. hab. Dariusza Kupisza z Instytutu Historii UMCS w Lublinie i dr. Macieja Trzecieckiego z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Wydarzenie to jest nie tylko świetną okazją do zgłębienia wiedzy o historii Radomia, ale również spotkania z ekspertami w tej dziedzinie.

Prace nad monografią rozpoczęły się długo przed jej finalizacją, a w trakcie badań i kwerend w archiwach autorzy natrafili na znaczącą ilość oryginalnych przywilejów królewskich dla Radomia. Te niezwykłe odkrycia znalazły swoje miejsce w książce jako materiał ilustracyjny, wzbogacając ją o unikalne grafiki, plany radomskiego zamku, kościołów oraz miasta z ówczesnymi nazwami ulic. Co więcej, monografia nie ogranicza się jedynie do samego Radomia, lecz obejmuje również okoliczne miejscowości, które dzisiaj stanowią część miasta.

Podczas konferencji wystąpi wicedyrektor Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, dr Adam Duszyk, który wzbogaci dyskusję o swoje refleksje na temat dzieł autorów. To wyjątkowa okazja, by zgłębić wiedzę o historii Radomia i zrozumieć jej wpływ na obecny kształt miasta.

Konferencja odbędzie się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydziale w Radomiu, przy ulicy Kościuszki 5A, w sali konferencyjnej.

Spotkanie zaplanowano w dniu 15 listopada 2023 roku w  godzinach od 11.00 do 13.00.

Partnerem wydarzenia jest Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Dodatkowym atutem jest fakt, że każdy uczestnik konferencji otrzyma egzemplarz tej cennej monografii.

Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które z pewnością będzie inspirującym doświadczeniem dla każdego miłośnika historii oraz kultury Radomia. Do zobaczenia!

Zgłoszenia pod adresem: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/24701/o//w/Radom

Dodatkowych informacji udziela: Łukasz Molenda lukasz.molenda@mscdn.edu.pl

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content