Na początek. Wprowadzenie do nauki języka polskiego dla osób ukraińskojęzycznych

Z ogromną dumą prezentujemy Państwu publikację, która jest wspaniałym wstępem do nauki języka polskiego dla osób posługujących się językiem ukraińskim. Autorstwo tego niezwykłego dzieła przypisujemy wybitnej naukowczyni, dr Klaudii Bączyk-Lesiuk.
Dalsze złożenie okoliczności spowodowało, że po wybuchu wojny wiele osób z Ukrainy znalazło się na ziemi polskiej i potrzebowało wsparcia w nauce języka lokalnego. Na początek. Wprowadzenie do nauki języka polskiego dla osób ukraińskojęzycznych powstało właśnie z myślą o nich.
Materiał ten został przygotowany i udostępniony całkowicie za darmo, co jest niezwykle szczególnym gestem. Projekt Mazowieckie Kluby Integracyjne finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, ma na celu pomoc uczniom z mniejszości etnicznych, a także popularyzowanie nauki języków obcych.
Dlatego, zanieśmy tę dobrą nowinę dalej i zachęcajmy do korzystania z materiałów, które pomogą tym, którzy zaczynają swoją przygodę z nauką języka polskiego i poszukują wsparcia w opanowaniu podstawowych słów i fraz.

“На початoк. Вступ до вивчення польської мови для україномовних осіб” – видання, створене для громадян України, які після початку війни опинилися в Польщі.

Пропонований матеріал призначений для осіб, які починають свою пригоду з вивчення польської мови та прагнуть опанувати основні слова і фрази, необхідні для ведення простих розмов.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content