Konferencja Interwencja kryzysowa w szkole. Żałoba, separacja, ASD i PTSD. Jak pomagać, żeby nie zaszkodzić?

Inwazja na Ukrainę budzi w każdym z nas silny lęk, strach. Emocje te towarzyszą  dorosłym, lecz dotykają również dzieci. Pomimo tego, że nie doświadczamy bezpośrednio działań wojennych, jesteśmy krajem, który wspiera w sposób nie tylko humanitarny walczącą Ukrainę.

Obecnie w naszym kraju przebywają ukraińscy uchodźcy, którzy biorą czynny udział w procesie socjalizacji na teranie polski, również jako jej obecni mieszkańcy, pracownicy, ale przede wszystkim uczniowie.

Nasza konferencja skierowana jest do nauczycieli, psychologów oraz pedagogów szkolnych, którzy pomimo barier kulturowych, językowych będą wspierać nie tylko edukacyjnie i wychowawczo ukraińskie dzieci, lecz również będą pochylać się nad ich doznaniami emocjonalnymi jakimi m. in. jest trauma wojny, której te dzieci doświadczyły.

Data konferencji: 24 marca 2022 roku godz. 16.30-20.00

Miejsce: MSCDN Wydział w Radomiu, ul. Kościuszki 5A, sala konferencyjna (osoby spoza Radomia otrzymają możliwość śledzenia konferencji w serwisie YouTube)

Program konferencji:
  1. WSPARCIE EMOCJONALNE A BARIERA KULTUROWA
  2. INTERWENCJA KRYZYSOWA
  3. DOŚWIADCZANIE EMOCJI TRUDNYCH PRZEZ NAUCZYCIELI A ICH KONSEKWENCJE
  4. OSTRA REAKCJA NA STRES (ASD) i ZESPÓŁ STRESU POURAZOWEGO (PTSD) U DOROSŁYCH I DZIECI
  5. URAZY PSYCHICZNE MOGĄCE WYNIKAĆ Z DOŚWIADCZEŃ DZIAŁĄŃ WOJENNYCH NA DZIECI POCHODZENIA UKRAIŃSKIEGO
  6. JAK POMÓC NAJMŁODSZYM – dyskusja.

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content