13 XI 2023 – Football3 jako metoda sportowo-społeczna ucząca kompetencji społecznych dzieci w klasach I-III szkoły podstawowej

W czasie warsztatów prowadzący przybliży teoretyczne zasady metodologii football3 oraz przekażą wiele rozwiązań praktycznych, które przydadzą się w pracy nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej podczas realizacji wytycznych zawartych w podstawie programowej.

Realizacja metodologii football3 polega na prowadzeniu gry w piłkę z uwzględnieniem podziału na tzw. „trzy połowy”: dyskusji przed grą, samej gry oraz dyskusji podsumowującej po grze. Football3 przemyca kluczowe lekcje życia do każdego meczu.
W drużynach koedukacyjnych gracze wspólnie decydują o zasadach przed meczem. Po meczu zastanawiają się nad zachowaniem swoim i przeciwników przyznając punkty za bramki i grę „fair play”. Ponieważ gra football3 odbywa się bez sędziów, ćwiczący muszą nauczyć się, jak poprzez dialog i kompromis samodzielnie rozwiązywać konflikty.
Jest to metodologia społeczno-sportowa, którą warto stosować w zajęciach ruchowych z młodszymi dziećmi w edukacji wczesnoszkolnej, ponieważ jest spójna z podstawą programową oraz jest odpowiednia do rozwijania kompetencji społecznych.

Termin: 13 listopada 2023 r., godz. 10.00 – 12.30

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku, Pasaż Vuka Karadzica 1

Forma bezpłatna

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content