22 II 2024 r. – Źródła archiwalne w szkolnej edukacji historycznej

Zapraszamy nauczycieli historii, nauczycieli zainteresowanych edukacją regionalną na szkolenie „Źródła archiwalne w szkolnej edukacji historycznej”, które odbędzie się 22 lutego w godz. 14.00-16.00 w Archiwum Państwowym w Płocku, ul. Kazimierza Wielkiego 9b.

To pierwsze ze spotkań w ramach cyklu „Przygoda z historią”. Nauczyciele będą mieli możliwość spotkań z badaczami dziejów i pracownikami instytucji zajmujących się ochroną dziedzictwa historycznego, kulturowego. Celem jest pokazanie zasobów i rozwiązań metodycznych, które zaciekawią uczniów historią, pozwolą nauczycielowi na realizację zajęć poza przestrzenią szkolną. Wpisuje się to w warunki realizacji podstawy programowej, w ramach tzw. edukacji outdooorowej. Do końca roku szkolnego przewidziano pięć spotkań (po jednym w każdym miesiącu) – każde w innej instytucji na terenie Płocka, m.in. w Muzeum Żydów Mazowieckich, Muzeum Historii Szkoły w Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły i in. Zapraszamy!

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content