14 III 2023 r. – Nie lada gratka dla fanów gier – historia i ekonomia na planszy

Jak to możliwe, że w XVIII wieku, w niewielkiej miejscowości Andrychów i sąsiadujących z nią wsiach udało się stworzyć rozległe sieci powiązań i kontaktów handlowych. Według źródeł z tamtego okresu ponad 80% produkowanych w ośrodku andrychowskim płócien eksportowano m.in. do Barcelony, Marsylii, Stambułu czy Moskwy. Jaka była recepta na sukces?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: w gronie siła! Andrychowscy rzemieślnicy i chłopi z XVIII wieku działali w gronie – podejmowali wspólne działania w tych obszarach, gdzie współpraca przynosiła im wszystkim korzyści.

Na tej niezwykłej historii oparto fabułę gry symulacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu.

Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra ekonomiczna, w którą równocześnie może grać od 12 do 30 osób w wieku od 12. roku życia. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą.

Fabuła gry może być impulsem do zainteresowania graczy lokalną historią. To niezwykłe narzędzie edukacyjne uczy prowadzenia negocjacji, podejmowania ryzyka, współpracy w grupie, umiejętności nawiązywania kontaktów , samodzielności w działaniu.

Szkolenie połączone z rozgrywką Chłopskiej Szkoły Biznesu – 14 marca w MSCDN Wydział w Płocku, godz. 16.00.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content