Od grosika do złotówki – startuje nowa edycja ogólnopolskiego projektu

Zapraszamy nauczycieli klas drugich w roku szkolnym 2023/24 do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa „Od grosika do złotówki”. Projekt wdrażany jest w ramach kształcenia zintegrowanego. Umożliwia realizację kierunków polityki  oświatowej wyznaczonych na rok szkolny 2023/24 (kierunki numer: 2, 6, 7 i 8). Posiada patronat Ministerstwa Finansów.

Ten rok szkolny jest wyjątkowy, gdyż Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Istotnym jego elementem jest systematyczna współpraca z rodzicami. Platforma programu oraz materiały (np. Przewodnik, karty pracy, ćwiczenia, gry) zostały zdigitalizowane i przygotowane w wersji multimedialnej. Przygotowane są także materiały dla uczniów i nauczycieli w wersji ukraińskiej.

Nie jest wymagana żadna dodatkowa sprawozdawczość z wdrażania projektu.

Szkolenie nauczycieli (3 godz. dyd.) odbędzie się w formie online ( październik/ listopad).

Szczegółowe informacje  znajdują się na stronie programu Strona główna – Od grosika do złotówki (junior.org.pl)

Zachęcamy do obejrzenia filmu O programie https://youtu.be/OaWeeBt4UqE

W zakładce Filmoteka https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl/o-programie/filmoteka znajdują się także inne filmy.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie, prosimy o jak najszybsze odesłanie skanu karty zgłoszenia na adres e-mail: bogumila.ogrodowczyk@mscdn.edu.pl do dnia 20 października 2023. Przewidywany termin szkolenia 21 listopada 2023 r. godz. 16.00-18.00

KARTA ZGŁOSZENIA

Zaproszenie do projektu

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content