27 maja 2026 r. dojechaliśmy do końcowego przystanku DLE i wzięliśmy udział w konferencji podsumowującej działania w pilotażu „Droga do lepszej edukacji – wsparcie uczniów i nauczycieli”, realizowanym w roku szkolnym 2025/2026 przez MSCDN we współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie, współfinansowanym ze środków projektu Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych.
Był to czas refleksji nad tym, co udało się osiągnąć i co warto kontynuować w codziennej pracy szkoły. Inspiracją do dalszego działania stał się także wykład Aleksandra Pawlickiego Państwo Wszechmocni. O źródłach nauczycielskiej nadziei, a spotkanie zakończyliśmy słowami Philippe’a Meirieu przypominającymi, że: „Nauczyciel uczy, ponieważ wierzy, że zmiana jest możliwa – nawet bez gwarancji”.
