Coaching – Rozwój zawodowy i osobisty z ukierunkowaniem na stawianie i osiągnie celów.

Coaching - Rozwój zawodowy i osobisty z ukierunkowaniem na stawianie i osiągnie celów.

Szanowni Państwo,

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Warszawie zaprasza nauczycieli do korzystania z coachingu indywidualnego.

 

Coaching – Rozwój zawodowy i osobisty z ukierunkowaniem na stawianie i osiągnie celów.

 

Coaching to jedna z wielu form rozwoju osobistego i zawodowego mająca na celu procesowe wspieranie człowieka. Coaching nie jest terapią, poradnictwem, mentoringiem, ani powtarzaniem sloganu „wszystko możesz”. To specyficzna relacja coacha i klienta (uczestnika), w której coach za pomocą pytań oraz różnorodnych technik i narzędzi, pomaga klientowi uczyć się nowego, bardziej oczekiwanego sposobu myślenia i funkcjonowania. A wszystko w atmosferze akceptacji i poufności. W czasie cyklu spotkań Uczestnik ma możliwość uświadomienia sobie swoich przekonań, wartości, zasobów i uczenia się optymalnego ich wykorzystania oraz kształtowania nawyku podejmowania refleksji nad swoim życiem. Osoby aktywnie korzystające z tej formy rozwoju, mogą doświadczać większej satysfakcji z życia i poczuć się pewniej w rolach, które pełnią na co dzień – lidera, nauczyciela, wychowawcy, rodzica, partnera…  Wszystko, co się w procesie zdarzy, jest autonomiczną decyzją Uczestnika. Coach nie wyręcza go i nie udziela mu rad, ale aktywnie słuchając i rozmawiając, pomaga klientowi rozwikłać trudności, uświadomić swoje potrzeby, postawić cele i szukać rozwiązań, które Uczestnik uzna za najlepsze dla siebie.

W sytuacji gwałtownych zmian w życiu, braku stabilizacji i konieczności intensywnego uczenia sią, jak również możliwego zachwiania poczucia bezpieczeństwa i przeżywania kryzysów życiowych (sytuacyjnych, środowiskowych, rozwojowych, egzystencjalnych), skorzystanie z indywidualnych spotkań ze specjalistą, może okazać się dobrym rozwiązaniem i wstępem do osiągania większej satysfakcji z życia i spokoju wewnętrznego.

Zapraszamy. Warto!

Podstawowe informacje:

  1. Miejsce do wyboru:
  • Forma stacjonarna: MSCDN Wydział w Warszawie ul. Świętojerska 9.
  • Forma zdalna: Teams, Zoom, Messenger, Skype, telefon.
  1. Czas trwania spotkania: ok. 60min. (max 90min.).
  2. Liczba spotkań i długość procesu w zależności od potrzeb i decyzji Uczestnika.
  3. Terminy – uzgadniane indywidualnie zgodnie z potrzebami.
  4. Prowadzący: Renata Stoczkowska, coach ACSTH, konsultant kryzysowy.
  5. Koszt: pierwsza sesja bezpłatnie; kolejne 60 zł/sesję.
  6. Płatne przed spotkaniem, na konto MSCDN.

 

Osoby zainteresowane coachingiem proszone są o bezpośredni kontakt z Renatą Stoczkowską

tel. 600 819 608; renata.stoczkowska@mscdn.edu.pl

Renata Stoczkowska: dr pedagogiki, wykładowca, coach ACSTH, pasjonatka rozwoju osobistego poprzez coaching. Absolwentka studiów podyplomowych Coaching i Mentoring w Edukacji i Organizacjach Społecznych (WSP TWP i Akademia Szkoleń i Coachingu Adeptus) oraz projektu Nowy Zawód Coach potwierdzającego kwalifikacje zawodowe VCC. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu coachingu m.in.: Coaching kompetencyjny dla kadry kierowniczej, Coaching w pracy z radą pedagogiczną; Coaching grupowy i in. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli doświadczających sytuacji trudnych, podjęła doskonalenie rozszerzające kompetencje coachingowe o umiejętność udzielania pierwszej pomocy w kryzysie tj.:  Konsultant kryzysowy (IPTKC w Krakowie) oraz TSR I stopień (CTSR, w trakcie).

Prowadząca szkolenia z zakresu rozwoju zawodowego nauczycieli, autoewaluacji i zastosowania technik coachingowych w pracy szkoły oraz coaching indywidualny dla nauczycieli. Przeprowadziła ponad 100 godzin sesji indywidualnych (bezpośrednio lub zdalnie). Wszystkie wykorzystywane techniki pracy coachingowej sprawdziła na sobie będąc w procesie własnej zmiany.

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content