Coaching – Rozwój zawodowy i osobisty z ukierunkowaniem na stawianie i osiągnie celów.

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy nauczycieli do korzystania z coachingu indywidualnego.

Coaching – Rozwój zawodowy i osobisty z ukierunkowaniem na stawianie i osiąganie celów.

Coaching to jedna z wielu form rozwoju osobistego i zawodowego mająca na celu procesowe wspieranie człowieka. Coaching nie jest terapią, poradnictwem, mentoringiem, ani powtarzaniem sloganu „wszystko możesz”. To specyficzna relacja coacha i klienta (uczestnika), w której coach za pomocą pytań oraz różnorodnych technik i narzędzi, pomaga klientowi uczyć się nowego, bardziej oczekiwanego sposobu myślenia i funkcjonowania. A wszystko w atmosferze akceptacji i poufności. W czasie cyklu spotkań Uczestnik ma możliwość uświadomienia sobie swoich przekonań, wartości, zasobów i uczenia się optymalnego ich wykorzystania oraz kształtowania nawyku podejmowania refleksji nad swoim życiem. Osoby aktywnie korzystające z tej formy rozwoju, mogą doświadczać większej satysfakcji z życia i poczuć się pewniej w rolach, które pełnią na co dzień – lidera, nauczyciela, wychowawcy, rodzica, partnera…  Wszystko, co się w procesie zdarzy, jest autonomiczną decyzją Uczestnika. Coach nie wyręcza go i nie udziela mu rad, ale aktywnie słuchając i rozmawiając, pomaga klientowi rozwikłać trudności, uświadomić swoje potrzeby, postawić cele i szukać rozwiązań, które Uczestnik uzna za najlepsze dla siebie.

W sytuacji gwałtownych zmian w życiu, braku stabilizacji i konieczności intensywnego uczenia sią, jak również możliwego zachwiania poczucia bezpieczeństwa i przeżywania kryzysów życiowych (sytuacyjnych, środowiskowych, rozwojowych, egzystencjalnych), skorzystanie z indywidualnych spotkań ze specjalistą, może okazać się dobrym rozwiązaniem i wstępem do osiągania większej satysfakcji z życia i spokoju wewnętrznego.

Zapraszamy. Warto!

Podstawowe informacje:

 1. Miejsce do wyboru:
  • Forma stacjonarna: MSCDN Wydział w Warszawie ul. Świętojerska 9.
  • Forma zdalna: Teams, Zoom, Messenger, Skype, telefon.

 1. Czas trwania spotkania: ok. 60min..
 2. Liczba spotkań i długość procesu w zależności od potrzeb i decyzji Uczestnika.
 3. Terminy – uzgadniane indywidualnie zgodnie z potrzebami Uczestnika.
 4. Prowadzący: Renata Stoczkowska, coach ACSTH, konsultant kryzysowy, praktyk Dialogu Motywującego.
 5. Koszt: pierwsza sesja bezpłatnie; kolejne 60 zł za każde spotkanie.
 6. Płatne przed spotkaniem, na konto MSCDN.

 

Osoby zainteresowane coachingiem proszone są o bezpośredni kontakt z Renatą Stoczkowską tel. 600 819 608; renata.stoczkowska@mscdn.edu.pl lub zapis przez [formularz]

Renata Stoczkowska: dr pedagogiki, wykładowca, coach ACSTH, Praktyk Dialogu Motywującego, pasjonatka rozwoju osobistego. Absolwentka studiów podyplomowych Coaching i Mentoring w Edukacji i Organizacjach Społecznych (WSP TWP i Akademia Szkoleń i Coachingu Adeptus) oraz projektu Nowy Zawód Coach z potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych przez Fundację VCC. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu coachingu m.in.: Coaching kompetencyjny dla kadry kierowniczej, Coaching w pracy z radą pedagogiczną; Coaching grupowy i in. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli doświadczających sytuacji trudnych, podjęła doskonalenie rozszerzające kompetencje coachingowe o umiejętność udzielania pierwszej pomocy w kryzysie tj.:  konsultant kryzysowy (IPTKC w Krakowie), TSR I i II stopień (CTSR w Warszawie), Dialog Motywujący w praktyce (Akademia Dialogu Motywującego).

Prowadząca szkolenia z zakresu rozwoju zawodowego nauczycieli, autoewaluacji i zastosowania technik coachingowych w pracy szkoły oraz spotkania indywidualne dla nauczycieli w nurcie coachingu, TSR i dialogu motywującego. Przeprowadziła ponad 200 godzin sesji indywidualnych (bezpośrednio lub zdalnie). Wszystkie wykorzystywane techniki pracy sprawdziła na sobie będąc w procesie własnej zmiany i poddając się superwizji.

 

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content