Przedszkole/ Szkoła przyjazna diabetykom – seminarium za nami!

W seminarium poświęconym wsparciu uczniów z cukrzycą typu 1 wzięli udział nauczyciele z pięciu przedszkoli i 20 szkół podstawowych z naszego rejonu.
Program „CukierAsy! Przedszkole/ Szkoła przyjazna diabetykom” realizowany jest we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz ze Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą – CukierAsy. Patronat honorowy nad programem pełni Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Program jest całkowicie bezpłatny i kierowany do szkół oraz przedszkoli. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat funkcjonowania dziecka/ucznia z cukrzycą typu 1 oraz przygotowanie placówek do tworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska.

Placówki, które biorą udział w programie, otrzymają tytuł „Szkoła/ Przedszkole Przyjazne Diabetykom”.

Seminarium prowadzili Urszula Wiśniewska, pielęgniarka, oraz Mikołaj Illukowicz, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą – CukierAsy.

Seminarium zorganizowała Joanna Pocałuń, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Przejdź do treści