Forum Aktywna Tablica na lekcjach matematyki

W dniu 25 stycznia 2023 roku odbyła się konferencja online Forum Aktywna Tablica na lekcjach matematyki. Było to już trzecie spotkanie z tego cyklu. Podczas konferencji zostały zaprezentowane zasoby  dydaktyczne (dla nauczycieli matematyki) znajdujące się na platformie Moodle w Sieci Forum Aktywna Tablica*.

Jak pracować z tablicą lub monitorem interaktywnym pokazali uczestnikom konferencji doradcy metodyczni MSCDN ds. matematyki oraz nauczyciele – Dorota Sobolewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie i Alicja Bielas ze Szkoły Podstawowej im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie. Przedstawione  zostały także przykłady dobrych praktyk w postaci prezentacji oraz krótkich filmów.

Propozycje różnorodnych interaktywnych materiałów, przydatnych w nauczaniu i uczeniu się matematyki, zaprezentowali przedstawiciele wydawnictw edukacyjnych: Nowa Era, WSiP i GWO.

Nagranie konferencji znajduje się na platformie Moodle w Sieci Forum Aktywna Tablica  (w module Matematyka w szkole podstawowej i ponadpodstawowej).

W konferencji Forum Aktywna Tablica na lekcjach matematyki wzięło udział 135 nauczycieli matematyki z mazowieckich szkół.

*Sieć Forum Aktywna Tablica działa od czerwca 2022 roku i jest adresowana do nauczycieli różnych przedmiotów.

Organizatorki i realizatorki (prowadzące): 

Marzenna Kuć (MSCDN Wydział w Płocku)
Monika Miklaszewska (MSCDN Wydział w Ciechanowie)

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content