Zachowania trudne u dziecka ze spektrum autyzmu

Praca z dziećmi z autyzmem to ciągłe podejmowanie wyzwań. Codziennie zadajemy sobie pytanie jak najlepiej możemy pomóc naszym podopiecznym? Zachowania trudne, które pojawiają się u dzieci ze spektrum autyzmu, często zmuszają opiekunów, rodziców, ale również nauczycieli do poszukiwań skutecznych rozwiązań i strategii.

Uwzględniając współczesną wiedzę i stan badań empirycznych, łatwiej przeprowadzić gruntowną diagnozę zarówno samego zachowania niepoprawnego kontekstowo, jak i jego mechanizmów. Stanowi to niezwykle ważną część opracowania wszechstronnego planu edukacyjno – terapeutycznego. Główne wyzwanie stojące przed specjalistami oraz nauczycielami dotyczy ciągłego poszukiwania skutecznych narzędzi oraz potwierdzonych naukowo metod interwencji uwzględniających wiek, poziom rozwoju dziecka, konteksty funkcjonowania i wychowania oraz włączania rodziców w proces terapeutyczny.

Ważne jest poznanie i zrozumienie przyczyn trudnych zachowań, aby wiedzieć w jaki sposób skutecznie pomagać dzieciom i uczniom z ASD wykorzystać ich potencjał.

Zapraszamy na szkolenie poświęcone „Zachowaniom trudnym u dziecka z autyzmem”

Spotkanie odbędzie się w środę 8 grudnia 2021 r. w godz. 15:30-19:00 w sali NR 216 w MSCDN Wydział w Radomiu.

Poprowadzi je Anna Zgrzebniak – doradca metodyczny w zakresie kształcenia specjalnego.

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu z którym możecie państwo kontaktować się pod adresem anna.zgrzebniak@mscdn.edu.pl  

Zapisy na stronie: MSCDN

Odpowiemy na pytania czym są zachowania trudne, jakie są przyczyny ich powstawania oraz o sposobach ich przezwyciężania. W trakcie spotkania przedstawiony zostanie model funkcjonalnej analizy zachowań trudnych. Zaprezentowane będą strategie proaktywne, ocena bodźców wzmacniających, zasady wprowadzania sytemu żetonowego. Omówione zostaną etapy pracy oraz sposoby konstruowania programu do redukcji zachowań niepożądanych.

 

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content