15 III 2023 r. – „UrocZO O zwięrzetach”

Kto jest największym łasuchem w płockim ZOO? Czy aligatorzyca Marta pokochała Pedro? Dlaczego małego kondora trzeba było karmić pacynką? To tylko niektóre ciekawostki, które mogą posłużyć jako inspiracja do kreatywnych historii o zwierzętach z płockiego ogrodu zoologicznego – za najciekawsze uczestnicy otrzymają nagrody.

Adresaci konkursu:

Konkurs edukacyjny w ramach projektu urocZO O zwierzętach organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku.

Cel projektu:

Zainspirowanie uczniów szkół do poszukiwania i zgłębiania wiedzy na tematy związane z kulturą i tradycją społeczeństw i narodów, w których żyją zwierzęta. Poprzez zapoznanie się z historią życia wybranych zwierząt – mieszkańców płockiego ZOO, dzieci i młodzież będą miały okazję do poszerzenia wiedzy z wielu przedmiotów, tj. przyroda, biologia, historia, geografia itp. , zgodnie z metodą nauczania STEAM (połączenie nauki, technologii, inżynierii, matematyki i sztuki).

Zadanie uczestników:

Zadaniem w ramach konkursu będzie kreatywne opisanie zwierzęcia wybranego spośród 10 zwierząt – mieszkańców płockiego ZOO. Bohaterowie prac – zwierzęta zostaną wybrani przez pracowników płockiego ZOO. Informacje o zwierzętach znajdują się TUTAJ. Kreatywny opis zawierający jak najwięcej informacji o wybranym zwierzęciu i środowisku, z którego pochodzi, powinien być przygotowany w formie wywiadu ze zwierzęciem lub felietonu. Przygotowanie prac powinno opierać się na wykorzystaniu wiedzy z wielu przedmiotów, tak, by w jak najbardziej kreatywny, ciekawy, intrygujący sposób zaprezentować bohatera wywiadu lub felietonu. 

Harmonogram i nagrody:

  1. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych: od 25 listopada 2022 r. do 15 marca 2023 r.
  2. Ocena prac przez Organizatorów konkursu: od 15 marca do 30 marca 2023 r.
  3. Oceny końcowej prac konkursowych dokonają Organizatorzy konkursu, uwzględniając: zgodność prac z tematem przewodnim konkursu, oryginalność i pomysłowość wykonania prac, stopień ciekawości zamieszczonych informacji, wszechstronne ujęcie tematu.
  4. Wyniki konkursu: do 31 marca 2023 r.
  5. Organizatorzy wyłonią po pięć najciekawszych prac w danej kategorii (wywiad i felieton). Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na terenie ZOO w Płocku, na stronach internetowych ogrodu zoologicznego oraz MSCDN Wydział w Płocku, a także na portalach społecznościowych Organizatorów.
  6. Nagrodzone materiały będą mogły być wykorzystane przez nauczycieli na zajęciach lekcyjnych,
  7. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe w postaci jednorazowych biletów wstępu do ZOO w Płocku dla dwóch osób oraz upominków od sponsorów.

Prace na konkurs należy przesyłać na adres: plock@mscdn.edu.pl

Zgoda wykorzystanie wizerunku dziecka w konkursie

Regulamin konkursu:

Organizatorzy:

Organizatorami konkursu są Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku Sp. z o.o.

Fot. Marek Michalski

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content