Z eMOCjami nam do twarzy

EMPATIA – słowo klucz, które otwiera każdą dobrą relację między dzieckiem a rodzicem, nauczycielem a ucznie, między nami wzajemnie.To pojęcie zdominowało wczorajszą konferencję „Z eMOCjami nam do twarzy”, która zainaugurowała projekt eMOCJe w twórczości – II edycja.  

Spotkanie otworzyła niezwykle subtelna, ale bardzo mocna w przekazie, rozmowa Olgi Bończyk Olga Bończyk z psychologiem Pawłem Łaszkiewiczem. Artystka, opowiadając o swoich doświadczeniach scenicznych i życiowych, zwracała szczególną uwagę na to, jak bardzo ważne jest zrozumienie drugiej osoby i jak bardzo odpowiedzialną pracę w tym zakresie mają nauczyciele.  

Z kolei Aneta Przedlacka-Studniak w swoim wystąpieniu sugerowała m.in., by porozumiewać się z innymi językiem żyrafy – zwierzęcia o bardzo długiej szyi (dzięki czemu ma szersze spojrzenie na otaczający świat) i wielkim sercu. Akceptacja, zrozumienie, znalezienie szerszego kontekstu dla zachowania naszych uczniów daje więcej możliwości pomocy i współpracy z młodym człowiekiem.  

Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz z Garnizonu Sztuki – teatru pozytywnych emocji opowiedzieli o własnych doświadczeniach w projekcie online/onlife #internauci i edukacyjnej misji, jaką niosą wystawiane prze nich sztuki. Z pewnością wykorzystają je także podczas grudniowych warsztatów adresowanych do nauczycieli szkół ponadpodstawowych w ramach II edycji projektu eMOCje w twórczości.  

Na zakończenie dr Monika Just – trener twórczego myślenia Just4Creativity podsumowała esencjonalnie doświadczenia z I edycji projektu i zaprosiła do kolejnych działań.   Dyplomy za udział w I edycji wręczyli Grażyna Wolszczak, Olga Bończyk i Cezary Harasimowicz.

  Galeria zdjęć  

Zapraszamy do projektu! Pierwsze spotkanie już 28 października! Zapisy do projektu:   Zgłoszenie udziału w pierwszym szkoleniu jest jednoznaczne ze zgłoszeniem udziału w projekcie.  

Zapisy dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Pierwsze szkolenie: eMOCje w twórczości. Trening uważności jako element rozwoju osobistego odbędzie się 27 października 2021 r.

Informacja o projekcie ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Zapisy dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych Pierwsze szkolenie: eMOCje w twórczości. Trening uważności jako element rozwoju osobistego odbędzie się 28 października 2021 r.

Informacja o projekcie ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.