Współpraca międzynarodowa szkoły

Wiele szkół boryka się z problemem wykluczenia lub wyłączenia społecznego swoich uczniów. Każdego dnia zastanawiamy się w jaki sposób do nich dotrzeć i jak im pomóc odnaleźć się w otaczającej i trudnej dla nich rzeczywistości. Gdzie szukać pomysłów skutecznych rozwiązań problemów naszych uczniów i efektywnych strategii do pracy z uczniami wyłączonymi ze szkolnego życia?

Pewne doświadczenie na tej płaszczyźnie zdobyły nauczycielki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu uczestnicząc w październiku 2021r. w wizytach studyjnych projektu „Rozwój dobrych praktyk w nauczaniu oraz przeciwdziałanie wyłączeniu społecznemu w szkole średniej”, realizowanego w ramach Programu Edukacja (Iceland, Liechtenstein, Norway Grants) w Norwegii, Oslo.

Zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych na szkolenie pt.: „Współpraca międzynarodowa szkoły”

Spotkanie odbędzie się w środę 8 grudnia 2021 r. w godz. 15:30-18:00 w sali nr 1 (konferencyjnej na parterze) w MSCDN Wydział w Radomiu.

Poprowadzi je dr Iwona Gryz – nauczyciel konsultant ds. języków obcych, MSCDN Wydział w Radomiu wraz z nauczycielkami z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu.

Wspólnie zaprezentujemy Państwu wyniki dokonanych przez nas obserwacji dotyczących funkcjonowania szkół norweskich na różnych etapach edukacyjnych, wymienimy nasze uwagi i spostrzeżenia w odniesieniu do placówek oświatowych działających na rzecz uczniów wyłączonych z życia społecznego, zagrożonych stanami depresyjnymi i tzw. ”niewyuczalnych”. Podpowiemy Państwu także jak postarać się o wymianę międzynarodową swoich uczniów z instytucjami oświatowymi w krajach skandynawskich.

 

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu z którym możecie państwo kontaktować się pod adresem iwona.gryz@mscdn.edu.pl

Zapisy na stronie:  MSCDN

Serdecznie zapraszamy!

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content