WIP, czyli Wyjątkowo Interesująca Perspektywa. Współczesny świat w oczach ucznia

Wpływ social mediów na postrzeganie swojego ciała przez młodzież; Dlaczego youtuberzy i influanserzy stali się autorytetami dla dzieci i młodzieży? Ocena jakości relacji w szkole w czasie pandemii koronawirusa. Wnioski i rekomendacje – takie zagadnienia będą omawiane podczas konferencji, która odbędzie się 30 marca.

Media społecznościowe są codzienną przestrzenią funkcjonowania młodych ludzi. Na Instagramie, Tik Toku i w innych portalach obserwują popularne trendy kreowane i powielane przez popularne osoby i przez znajomych rówieśników. Wzorce z sieci mają wpływ na podzielane przez nich wartości, postawy i zachowania, również dotyczące cielesności i wizerunku online. To jak się prezentują i jak są odbierani w sieci potrafi mieć zasadniczy wpływ na ich samopoczucie i dobrostan psychiczny. W jaki sposób możemy wspierać młodych ludzi w ciałoneutralnym podejściu do siebie i świata oraz uczyć ich krytycznego podejścia do internetowych wzorców? – tak opisuje swoje wystąpienie Ewa Dziemidowicz, psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS).

Anna Równy, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Radomiu, odpowie na pytanie – dlaczego youtuberzy i influanserzy stali się autorytetami dla dzieci i młodzieży?

Kolejny prelegent, dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o Mój Zasięg przekaże najnowsze wyniki badań na temat relacji w szkole w czasie pandemii koronawirusa.

Konferencja odbędzie się 30 marca 2022 r. w godz. 13.00-16.00
online oraz stacjonarnie w MSCDN Wydział w Płocku.

Zaproszenie na konferencję w KRDP FM: Mariusz Pogonowski i Małgorzata Gasik

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Program konferencji:

13.00-13.45Ocena jakości relacji w szkole w czasie pandemii koronawirusa.
Wnioski i rekomendacje, dr Maciej Dębski, Fundacja Dbam o Mój Zasięg
13.45-14.00Do kłębka po nitce – premiera utworu, tekst i wykonanie Rudy, zdjęcia i montaż Mariusz Pogonowski
14.00-14.40Wpływ social mediów na postrzeganie swojego ciała przez młodzież, Ewa Dziemidowicz, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
14.40-15.20Dlaczego youtuberzy i influanserzy stali się autorytetami dla dzieci i młodzieży? Anna Równy, MSCDN Wydział w Radomiu

Uwaga! Stacjonarnie w konferencji może wziąć udział 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prelegenci:

Ewa Dziemidowicz – psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS). Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Poradni „Dziecko w Sieci” FDDS. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa online, dotyczące m.in. cyberprzemocy, sekstingu, problemu uwodzenia w sieci, uzależnień od nowych technologii. Współtworzy ośrodek terapeutyczny dla dzieci, młodzieży i rodzin Poza Centrum DOM.

dr Maciej Dębski – Założyciel i prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli.

Anna Równy – nauczyciel konsultant ds. edukacji humanistycznej, medialnej w filmowej w MSCDN Wydział w Radomiu, koordynatorka merytoryczna NHEF, trenerka edukacji filmowej i medialnej, ekspertka w zakresie edukacji filmowej współpracująca ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych, dystrybutorami filmowymi i innymi podmiotami zajmującymi się formalną i nieformalną edukacją filmową w Polsce. Absolwentka studiów podyplomowych: Dziennikarstwo internetowe, Dziennikarstwo filmowe. Autorka publikacji i materiałów dydaktycznych dotyczących edukacji medialnej i filmowej.


ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content