Wiersze Pani Wisi są niezwykle fotogeniczne

O tym, że wiersze Wisławy Szymborskiej są na miarę Nagrody Nobla, wiedzą wszyscy. Ale o tym, że jej twórczość jest także doskonałym „obiektem fotograficznym”, wiedzą tylko niektórzy, a wśród nich są uczestnicy szkolenia „Wisława Szymborska w nowej odsłonie” zrealizowanego w ramach projektu Wielcy, znani i lubiani. 

W inspirującej przestrzeni sali STEAMowej MSCDN Wydział w Płocku nauczyciele, używając tradycyjnych aparatów fotograficznych oraz tych w swoich telefonach, wykonywali zdjęcia do wierszy noblistki. Wyobraźnia wręcz kwitła w obliczu wybitnych umiejętności operowania niebanalnymi paradoksami i subtelnego operowania emocjami naszej noblistki.

Nad całością czuwała prowadząca – Agnieszka Bytner. Celem zajęć było zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania sprzętu multimedialnego, urządzeń cyfrowych oraz prowadzenia zajęć w duchu STEAM. Zajęcia zorganizowała Aleksandra Banach, nasza nauczycielka konsultantka w zakresie plastyki, muzyki, techniki, zajęć pozalekcyjnych oraz wychowania fizycznego.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content