Wakacje z szachami

Cóż to był za fantastyczny początek wakacji! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Książąt Mazowieckich w Zespole Szkół nr 1 w Płocku wzięli udział w zajęciach szachowych Wakacje z szachami w ramach projektu Szachy w mazowieckiej szkole.

Zajęcia odbywały się okiem kreatywnych nauczycielek, Pani Anny Cichockiej-Panek oraz Pani Magdaleny Celmer. W każdej ze szkół część zajęć szachowych prowadził instruktor szachowy Pan Mariusz Grochowski.

Przez pięć dni uczniowie utrwalali zasady gry w szachy, rozgrywając turnieje nie tylko między sobą lub w kontrze z komputerem (internetowe szachy chess.com), ale również mieli okazję rozegrać turniej z instruktorem szachowym. Oprócz gry w szachy, uczniowie spędzali czas na świeżym powietrzu, biorąc udział w grach terenowych z kodami QR oraz zabawach ruchowych. Nie mogło oczywiście zabraknąć szachów plenerowych, które wśród uczniów zrobiły prawdziwą furorę!

W przyszłym roku Wakacje z szachami zawitają do kolejnych dwóch szkół.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content