Wakacje z szachami

W pierwszych dniach lipca Szkoła Podstawowa nr 5 stała się stolicą królewskiej gry! To właśnie tam odbyły się warsztaty dla uczniów klas młodszych „Wakacje z szachami”. Organizatorami zajęć było MSCDN Wydział w Płocku oraz Polski Związek Szachowy przy współpracy z wychowawczyniami klas I.

W warsztatach uczestniczyło 20 uczniów z klasy Ia i Ib. Podczas spotkań dzieci doskonaliły technikę gry w szachy tradycyjne, poznały też zasady gry w szachy japońskie. Odbyły się 2 spotkania i turniej szachowy z trenerem szachowym z PZSz w Płocku – Mariuszem Grochowskim.

Uczniowie otrzymali w prezencie szachy ogrodowe przekazane przez Agnieszkę Baskę – nauczyciela konsultanta w MSCDN Wydział w Płocku.

Podczas warsztatów, oprócz gry w szachy, na dzieci czekało wiele innych atrakcji – gry i zabawy ruchowe, tworzenie własnych gier planszowych i logicznych z wykorzystaniem elementów szachowych (np. memory, domino, szachy japońskie), dekorowanie ciasteczek, konkurs na najładniejsze przebranie za króla i królową szachów, wykonanie breloczków figur szachowych za pomocą długopisów 3D i wiele innych aktywności.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content