Magiczne słowo, które po dziesięciu miesiącach znów ma rację bytu… Dziękujemy wszystkim Nauczycielom za to, że byliście z nami przez cały ten rok szkolny! Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się we wrześniu! A do tego czasu – odpoczywajcie, delektujcie się przyrodą, sobą, widokami, wolnym czasem… Niech dobra pogoda i wyśmienity humor zawsze będą z Wami!

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej pracy, potrzebujesz wsparcia zapisz się na konsultacje indywidualne.
Konsultacje odbywają się we wtorki i środy w godz. 1600-1800

Zapisy pod adresem ewa.szczerba@mscdn.edu.pl

*oraz wszystkich zainteresowanych

On Key

Related Posts

Nasi doradcy w akcji – MSCDN Wydział w Radomiu

Nasi doradcy w akcji:Katarzyna KobylińskaZapraszamy do odwiedzenia strony: https://ore.edu.pl/2024/12/nauczanie-oparte-na-grach-jako-metoda-rozwijajaca-kompetencje-kluczowe-xxi-w-na-lekcjach-matematyki-na-ii-etapie-edukacyjnym/Karolina Borkiewicz1.,,Książka: EDUWZORY – kształty i kolory 2 ” (Karolina Borkiewicz, Ewelina Śliwa) – to pomoc dydaktyczna w formie kart przeznaczona dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej są one kompatybilne z Programem Wychowania Przedszkolnego „Dar zabawy” oraz Darami Froebla® Karty z EduWzory mają na celu wsparcie rozwoju dzieci: to doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju spostrzegawczości, wyobraźni, koncentracji, które są kluczowe w edukacji przedszkolnej. Przyczyniają się do rozwoju spostrzeżeń i wyobraźni, kształtują pojęcia przestrzeni i kierunków, ułatwiają widzenie i porównywanie przedmiotów, ujmują różnice i podobieństwa, wspierają rozwój sprawności dłoni.2. Książka: ,,Froebel w domu” – to jedyna na świecie książka, która wprowadza pedagogikę Friedricha Froebla w zacisze domowe. To wyjątkowy zbiór zabaw i inspiracji, które można z łatwością realizować, nawet jeśli nie mamy w posiadaniu oryginalnych Darów Froebla. Propozycje zabaw sprawdzą się również w każdej grupie przedszkolnej. Te aktywności , zmieniają spojrzenie na codzienną edukację dziecka, sprawiając, że każdy dom staje się przestrzenią twórczego rozwoju.3. Artykuł w Meritum 2(73)2024 -,, Powrót do korzeni- renesans pedagogiki freblowskiej” – artykuł przybliża czytelnikom założenia pedagogiki freblowskiej, ale też uświadamia, że są to zagadnienia są ponadczasowe. Tekst obrazuje pracę kącikach freblowskich metodą pracy w grupach, znaczenie przyrody oraz swobodnej zabawy w rozwoju małego dziecka.

Materiały pomocowe w sprawie standardów postępowania

Materiały pomocowe w sprawie standardów postępowania dla nauczycieli/nauczycieli specjalistów dotyczące kontaktu z osobami w kryzysie samobójczym wraz z listem Pani Pauliny Piechny- Więckiewicz – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pełnomocnik Ministra Edukacji ds. zdrowia psychicznego uczniów. Standardy stanowią rzetelne źródło wiedzy i wsparcia, pomagając w identyfikowaniu uczennic i uczniów zagrożonych zachowaniami suicydalnymi, podejmowaniu interwencji kryzysowych oraz realizowaniu działań postwencyjnych. Są istotnym narzędziem w pracy wychowawczo-profilaktycznej szkół i placówek oświatowych. Ich celem jest nie tylko reakcja na kryzysy, ale przede wszystkim prewencja oraz wsparcie w procesie zdrowienia. Materiały zostały przygotowane na zlecenie Ministerstwa Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej przez ekspertki Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Zakładu Zdrowia Publicznego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii: Lucynę Kicińską i Małgorzatę Łubę. Autorki standardów są praktyczkami z zakresu suicydologii, psychologii, pedagogiki, ekspertkami, członkiniami Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i Zespołu Roboczego ds. Prewencji Samobójstw i Depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia. Należy podkreślić, że standardy były konsultowane z nauczycielami i nauczycielami specjalistami, a także przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów oraz dr n. m. Aleksandrą Lewandowską, Konsultantką krajową w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Materiały do pobrania

Materiały opracowane przez doradców MSCDN – klucz do materiałów dostępny u doradcy. Szybka przedświąteczna powtórka „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa – I. Rachowicz PT17 grudnia, 2024 „Spóźniony Słowik” – czego możemy się nauczyć z wiersza J. Tuwima? – I. Rachowicz PT16 grudnia, 2024 „Gra miejska – Emocje na języku” – E. Ziółkowska, M. Jaroszewski i Aneta Przedlacka-Studniak PT21 października, 2024 „Muzyka łagodzi obyczaje” – E. Ziółkowska, M. Jaroszewski PT21 października, 2024 Wakacyjny odpoczynek – A. Przedlacka-Studniak PT26 czerwca, 2024 Śpiewać, tańczyć każdy może – materiały dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – M. Jaroszewski PT18 czerwca, 2024 Wykorzystanie filmów z konferencji TED na lekcjach języka angielskiego – M. Jaroszewski PT18 czerwca, 2024 St. Valentine’s Day – materiał dydaktyczny – M. Jaroszewski PT18 czerwca, 2024 Efektywna nazwa słownictwa – M. Jaroszewski PT18 czerwca, 2024 Inwersja stylistyczna – materiały dla nauczycieli języka angielskiego szkół ponadpodstawowych – M. Jaroszewski PT18 czerwca, 2024

Nasi doradcy w akcji

Nasi doradcy w akcji: Katarzyna Kobylińska Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://ore.edu.pl/2024/12/nauczanie-oparte-na-grach-jako-metoda-rozwijajaca-kompetencje-kluczowe-xxi-w-na-lekcjach-matematyki-na-ii-etapie-edukacyjnym/ Karolina Borkiewicz 1.,,Książka: EDUWZORY – kształty i kolory 2 ” (Karolina Borkiewicz, Ewelina Śliwa) – to pomoc dydaktyczna w formie kart przeznaczona dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej są one kompatybilne z Programem Wychowania Przedszkolnego „Dar zabawy” oraz Darami Froebla® Karty z EduWzory mają na celu wsparcie rozwoju dzieci: to doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju spostrzegawczości, wyobraźni, koncentracji, które są kluczowe w edukacji przedszkolnej. Przyczyniają się do rozwoju spostrzeżeń i wyobraźni, kształtują pojęcia przestrzeni i kierunków, ułatwiają widzenie i porównywanie przedmiotów, ujmują różnice i podobieństwa, wspierają rozwój sprawności dłoni. 2. Książka: ,,Froebel w domu” – to jedyna na świecie książka, która wprowadza pedagogikę Friedricha Froebla w zacisze domowe. To wyjątkowy zbiór zabaw i inspiracji, które można z łatwością realizować, nawet jeśli nie mamy w posiadaniu oryginalnych Darów Froebla. Propozycje zabaw sprawdzą się również w każdej grupie przedszkolnej. Te aktywności , zmieniają spojrzenie na codzienną edukację dziecka, sprawiając, że każdy dom staje się przestrzenią twórczego rozwoju. 3. Artykuł w Meritum 2(73)2024 -,, Powrót do korzeni- renesans pedagogiki freblowskiej” – artykuł przybliża czytelnikom założenia pedagogiki freblowskiej, ale też uświadamia, że są to zagadnienia są ponadczasowe. Tekst obrazuje pracę kącikach freblowskich metodą pracy w grupach, znaczenie przyrody oraz swobodnej zabawy w rozwoju małego dziecka.

Z robotem w klasie za pan brat – roboty edukacyjne: Ozobot, Genibot, Photon- NOWY TERMIN

NOWY TERMIN SZKOLENIA!! 22 stycznia 2025 r. godz. 15.30- 18.30 Nauczycielu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, zapraszamy na niezwykłe szkolenie z robotami w roli głównej! ? Czy kiedykolwiek marzyłeś, by Twoje lekcje ożyły, a uczniowie z zaciekawieniem chłonęli wiedzę?Teraz masz szansę wprowadzić nowy wymiar nauki do swojej klasy! Dołącz do szkolenia „Z robotem w klasie za pan brat” i odkryj, jak Ozobot, Genibot i Photon mogą odmienić Twoje zajęcia, sprawiając, że edukacja stanie się fascynującą przygodą! Dlaczego warto?Nauczysz się wykorzystywać roboty, które nie tylko uczą programowania, ale także rozwijają logiczne myślenie i współpracę w grupie. To idealne szkolenie dla tych, którzy chcą nauczyć w nowoczesny i inspirujący sposób. Weź udział i spraw, by Twoja klasa stała się miejscem, gdzie dzieci uczą się poprzez zabawę, rozwijając kluczowe kompetencje przyszłości! Termin: 22 stycznia 2025 r., godz. 15:30-18:30Miejsce: MSCDN Wydział w Siedlcach, ul. Asłanowicza 2Forma: SZKOLENIE STACJONARNE Formularz zgłoszeniowy Szczegółowych informacji udziela: Anna Woźniak, nauczyciel konsultant ds. języka angielskiego i informatyki anna.wozniak@mscdn.edu.pl

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content