Czym jest szczęście? Czy to dar, który otrzymujemy (lub nie) podczas cudu narodzin, czy raczej siła składowa wielu okoliczności i zdarzeń? Otóż, dobra wiadomość jest taka: szczęście jest jak mięsień – można go wypracować! Warto się postarać, by pozytywne myślenie wdrożyć w swoim życiu na co dzień i w pełni czerpać ze szczęścia, które jest nieustająco w naszym zasięgu…
O tym, że jest to możliwe, przekonywały dziś dyrektorów i wicedyrektorów, psychologów i pedagogów – uczestników konferencji „Psychologia pozytywna i uważność w szkole i na co dzień – praktyka i inspiracje” – prelegentki: Ewa Chojecka i Ewa Orłowska.
P.S. A propos różowego słonia – czy Wam również zdarza się nadmierne myślenie o jednej rzeczy, sprawie, człowieku, zazwyczaj tuż przed snem, kiedy próbujemy odpocząć i nabrać sił przed kolejnym dniem? Natrętna myśl – zwizualizowana podczas konferencyjnych warsztatów jako różowy słoń – pojawia się w różnych kombinacjach i wraca jak bumerang, czy tego chcemy, czy nie. Brzmi znajomo? Na szczęście można wpłynąć na ten stan i zdyscyplinować swój umysł. Jak to zrobić? O tym również dowiedzieli się uczestnicy dzisiejszej konferencji.
Wystawę książek dotyczących tematu konferencji przygotowała Biblioteka Pedagogiczna w Płocku
Spotkanie zorganizowały Jolanta Skubiszewska-Gósjka, nauczyciel konsultant w zakresie oświatowej kadry kierowniczej, oraz Hanna Drzewiecka-Krawczyk, nauczyciel konsultant w zakresie psychologiczno-pedagogicznej pomocy szkole.