Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II

 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 

W dniach 3-7 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. pod hasłem „Przełamujemy bariery!”. Celem akcji społecznej było zwrócenie szczególnej uwagi na osoby ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. W naszej szkole podejmowaliśmy w tych dniach różnorodne działania sprzyjające rozwojowi kompetencji oraz potencjału dzieci i młodzieży. 
Na stronie szkoły zamieszczona została prezentacja na temat dysleksji z cennymi wskazówkami do samodzielnej pracy. Na korytarzach szkoły umieściliśmy postacie znanych dyslektyków. W holu szkoły stanęła tablica informacyjna o tematyce dysleksji. Klasy pierwsze kolorowały zwierzątka zawierające w swej nazwie trudność ortograficzną z „ż” i „ó”. Klasa 1C z uwagą wysłuchała tekstu „Jeże w jeżynach”. Klasy drugie wykonały ortograficzną kolorowankę. Klasy trzecie zmierzyły się z ortograficznym kodowaniem z „rz” i „ż”. Klasy 1C i 3C wykonały plakaty z okazji Tygodnia Świadomości Dysleksji. Do nauki poprzez zabawę włączyły się także klasy starsze: klasy 4 i 5 rozwiązały ortograficzną szyfrowankę, a klasy 6, 7 i 8 ćwiczyły koncentrację i logiczne myślenie. 
Link do prezentacji: 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DySLEKSJI.pptx

Koordynatorki i organizatorki akcji w naszej szkole – p. Monika Rawska, p. Wioletta Staniak-Ćwiek, p. Sylwia Widerska 

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content