Spotkanie z Dziadkiem do orzechów lub Czerwonym Kapturkiem było w zasięgu smartfona

Czy marzyliście kiedyś o tym, żeby spotkać się z Dziadkiem do orzechów lub Czerwonym Kapturkiem…? Jeśli tak – to nie pomożemy… Oczywiście nie złośliwie i z wyrachowania, ale dlatego, że taką możliwość mieli już uczestnicy drugiej edycji Gry miejskiej „Deutsch in Płock” – było, minęło, kolejna gra dopiero za rok!

Ponownie edukacyjna zabawa przyciągnęła kilkudziesięciu uczniów wraz z opiekunami z płockich szkół.
?? Rozpoczęcie gry odbyło się w Domie Darmstadt, gdzie uczestnicy otrzymali mapy, karty stacji oraz wodę i precla na drogę.
W tym miejscu zostały zorganizowane 2 stacje – w bibliotece zagadki związane z twórczością ETA Hoffmana, a przy tablicy przed wejściem zadanie w aplikacji learningapps dotyczące życia Hoffmana w Płocku.
?? W Muzeum Żydów Mazowieckich uczniowie rozwiązywali zadania online dotyczące podobieństw języka jidysz i niemieckiego.

?? Następnie, w muzeum Art Deco Muzeum uczniowie musieli znaleźć eksponaty i odpowiedzieć, z jakiego kraju pochodzą (po niemiecku).

?? Z kolei w NoveKino Przedwiośnie rozwiązywali krzyżówkę ma temat festiwalu filmowego w Berlinie. Zadanie również było online.

?? W Lodziarni Familijnej młodzi Gracze zamawiali lody po niemiecku i kręcili krótkie filmiki, które zostały umieszczone na wspólnym padlecie.

?? W Małachowiance zorganizowano dwie stacje: na wieży uczniowie wypatrywali kluczowe miejsca na mapie Płocka i nazywali je po niemiecku; natomiast na boisku skakali przez skakankę i liczyli po niemiecku.

?? Zabawa w stacji w Mediatece e M k a polegała na wygenerowaniu postaci dziadka do orzechów lub postaci z bajek Braci Grimm za pomocą sztucznej inteligencji.

?? Na zakończenie wszyscy uczestnicy wzięli udział w grze Kahoot z pytaniami dotyczącymi wszystkich stacji.
Zwyciężczyni – uczennica ze Szkoły Muzycznej w Płocku – otrzymała w nagrodę voucher na słodki deser w lodziarni familijnej i kartę podarunkową do Empiku.

Organizatorką gry miejskiej Deutsch in Płock z ramienia MSCDN Wydział w Płocku była Emilia Ziółkowska nasza doradczyni metodyczna.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę!!! A Organizatorom za gotowość współpracy i zaangażowanie!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content