RUSZA II EDYCJA PROJEKTU WARCABY W MAZOWIECKIEJ SZKOLE

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w II edycji projektu „Warcaby w mazowieckiej szkole”.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w województwie mazowieckim.

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, porządkowania myśli, rozwiązywania problemów, rozwijanie koncentracji uwagi i wyobraźni, zrozumienia swoich działań i ich konsekwencji oraz wsparcie rozwoju społeczno – emocjonalnego uczniów oraz dostarczenie pedagogom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy.

Warto podkreślić, że gra w warcaby może pełnić wiele funkcji rozwojowych, edukacyjnych i rekreacyjnych, a także może wspierać zaawansowane procesy decyzyjne w najważniejszych społecznie sferach. Do udziału zapraszamy po dwóch nauczycieli z placówki z edukacji wczesnoszkolnej lub świetlicy.

Koszt udziału szkoły w projekcie wynosi 200 zł za dwóch nauczycieli. W ramach projektu nauczyciele odbędą 20 – godzinne szkolenie przygotowujące do prowadzenia zajęć gry w warcaby.

Uczestnicy dostaną pakiet materiałów edukacyjnych a szkoły otrzymają sprzęt warcabowy, w skład, którego wchodzi 30 kompletów warcabów dla uczniów oraz szachownica demonstracyjna. Projekt Warcaby w mazowieckiej szkole objęty jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Terminy szkolenia: maj – czerwiec 2022 r. Miejsce szkolenia: Wydział w Radomiu, ul. Kościuszki 5 a – stacjonarnie i online Ważne! Zgłoszenie udziału w projekcie prosimy przesyłać mailowe na adres koordynatora projektu: joanna.rutka@mscdn.edu.pl​ w nieprzekraczalnym terminie: do 13 maja 2022 r.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content