22 IV 2022 r. – Romantyczny racjonalizm? – zapraszamy do Teatru

W bieżącym 2022 r., dzięki ustawodawstwu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, świętujemy Rok Romantyzmu Polskiego. W związku z powyższym zapraszamy nauczycieli języka polskiego na spotkanie pod hasłem „Romantyczny racjonalizm? Dialog z tradycją – współczesne odczytania dziedzictwa romantyzmu”.

Zaplanowaliśmy je w dniu 22 kwietnia 2022 r. (piątek), w godz. 13.30- 16.30 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Będzie to okazja, aby uczcić dziedzictwo kulturowe romantyzmu, poznać najnowsze interpretacje dzieł wieszczów romantycznych, które w pierwszej połowie XIX wieku pozwoliły Polakom ocalić tożsamość, a w czasach współczesnych, dzięki uniwersalnym przesłaniom, nabierają nowych, aktualnych sensów i znaczeń.

Program uroczystości składa się z trzech części: artystycznej, metodycznej i naukowej: 

  • „Skowronek”- monodram Barbary Misiun. 
  • „Literatura romantyzmu strategią zachowania tożsamości narodowej Polaków” – omówienie materiałów dydaktycznych – Urszula Ambroziak-Bereszczyńska, doradca metodyczny ds. języka polskiego, MSCDN Wydział w Płocku. 
  • „Norwid – romantyczny racjonalista” – prof. Wiesław Rzońca, Uniwersytet Warszawski. Z uwagi na okolicznościową, odświętną formę szkolenia prosimy dyrektorów szkół o umożliwienie nauczycielom języka polskiego udziału w uroczystości, rozpoczynającej się w godzinach pracy dydaktycznej.

Uczestnicy ponoszą opłatę w wysokości 20 zł – cena biletu ulgowego na spektakl. (do zakupienia w kasie Teatru)

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content