Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Młynarzach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Młynarzach,  ul. Ostrołęcka 24, 06-231 Młynarze 

Temat podjętego działania: Przełamywanie barier w dysleksji. 

Krótki opis działania:  

Dzień 8 października jest szczególnie wyróżniony jako Dzień Dysleksji. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty promujące to wydarzenie oraz fiszki przypominające zasady ortograficzne. Na stronie internetowej szkoły zamieściliśmy garść niezbędnych informacji nt. dysleksji, opublikowaliśmy galerię sławnych dyslektyków, test dla uczniów na style uczenia się, a także poradnik dla rodziców z wyd. Operon pt. Jestem rodzicem dziecka z dysleksją. W piątek (07.10.) i poniedziałek (10.10.) uczniowie klas 1 – 5 wzięli udział  w warsztatach, podczas których dowiedzieli się, czym jest dysleksja oraz wykonywali ćwiczenia  z zakresu percepcji słuchowej i wzrokowej, doskonalili umiejętność ładnego pisania.

Uczniowie klasy 8 przeczytali młodszym kolegom i koleżankom baśń H. CH. Andersena pt. Nowe szaty cesarza. Przedstawiciele klas 4 – 8 wzięli udział w konkursie Dyslektyczne potyczki, podczas którego walczyli o cenne vouchery dla swoich klas. W walce o nagradzane miejsca zmierzyli się w zadaniach sprawdzających motorykę małą, pamięć, spostrzegawczość, koncentrację, myślenie przestrzenne, percepcję wzrokową. Dobrej i pożytecznej zabawy był co niemiara. 

Link do fotorelacji

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content