Przedszkole nr 164

W dniach od 3-9 października w Przedszkolu nr 164 w Warszawie odbył się po raz pierwszy „EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI”. Podjęliśmy następujące działania:

  • we wszystkich grupach wiekowych odbyły się logopedyczne zajęcia grupowe. Podczas ćwiczeń dzieci doskonaliły umiejętności takie jak: m.in. naśladowanie ruchów globalnych, analizę wzrokowa, analizę słuchowa, kodowanie, orientację w schemacie ciała, sprawność narządów mowy. Przedszkolaki miały za zadanie np. poukładać nazwy obrazków z rozsypanki liter i sylab, pomóc złożyć w słowa wysłyszane sylaby, które „rozwiał” jesienny wiatr, odgadnąć leśne zagadki, ułożyć obrazki według wskazanego klucza, utworzyć na podłodze litery za pomocą kasztanów i wymyślić słowa, które zaczynają się od powstałych samogłosek, naśladować miny pokazane przez leśne zwierzęta. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia, świetnie się przy tym bawiąc.
  • konsultacje indywidualne dla rodziców z logopedą,
  • akcja ,,Czytanie na dywanie’’, codzienne czytanie rano i popołudniu książek,
  • w każdej grupie został przeprowadzony cykl zajęć, których celem było rozwijanie orientacji w schemacie swojego ciała i stosunków przestrzennych, percepcji słuchowej i spostrzegawczości wzrokowej, rozwijanie motoryki dużej poprzez zabawy ruchowe i motoryki małej podczas działań plastycznych.

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content