Przedszkole nr 10 w Żyrardowie

Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10 w Żyrardowie Wzięło udział w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji. Przełamujemy bariery.

Z tej okazji nauczyciele przedszkola przygotowali plakat informacyjny dla rodziców. Ze względu na wiek Naszych podopiecznych skupiliśmy się na tematyce ryzyka dysleksji. Rodzice za pośrednictwem plakatu oraz specjalnie przygotowanej broszurki zostali zapoznani z cechami mogącymi wskazywać na ryzyko dysleksji oraz co mogą zrobić aby pomóc dziecku przezwyciężyć trudności.

W każdej z grup odbyły się zajęcia dla dzieci. Grupa najmłodsza poznawała siebie poprzez zapoznanie ze schematem ciała. 4 – latki bawiły się ćwicząc prawą i lewą rękę poprzez zabawy z wstążkami, rysowały w kaszy manny. Grupa najstarsza 6 – latki odbyły spacer po mieście doskonaląc orientację przestrzenną. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Już nie możemy doczekać się kolejnych obchodów za rok.  

MSCDN Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Sekretariat
tel. 22 536 60 62; kom. 609 423 954 email: warszawa@mscdn.edu.pl

Dział szkoleń
tel. 22 536 60 66; kom. 609 426 125 email: formy@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content