Polsko-ukraiński Dzień Matki w MSCDN

„Usiądź mamo przy mnie blisko i posłuchaj tych słów: (…) Kocham Cię, Ti amo, Je t’aime…”. Mini występ z okazji Dnia Matki, który przedstawiły wczoraj ukraińskie dzieci uczestniczące w kreatywnych zajęciach z nauki języka polskiego swoim mamom uczącym się polskiego w sali obok, miał iście międzynarodowy wymiar.

Najmłodsi uczestnicy projektu MaKi zaśpiewali piosenki i powiedzieli kilka okolicznościowych wierszy w języku polskim! Wzruszonym mamom z pewnością spodobały się nie tylko słowa, które usłyszały, ale też fakt jak szybko ich dzieci uczą się nowego języka.

My również jesteśmy zachwyceni i jeszcze bardziej przekonani o tym, że kreatywne metody pomagają przyswoić gramatyczne zawiłości i opanować akcent. Działamy dalej!?

A wszystkim mamom z okazji ich święta życzymy dużo spokoju i pewności, że ich dzieci są szczęśliwe i bezpieczne!

Występ przygotowały wspólnie z dziećmi Małgorzata Kowalak z ZS-P w Staroźrebach oraz Wiktoria Zubarewa z Żytomierza, prowadzące kreatywne zajęcia w ramach projektu Mazowieckie Kluby Integracyjne, który MSCDN realizuje wspólnie z Bibliotekami Pedagogicznymi na Mazowszu. Projekt finansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content