Polsko-chorwackie rozmowy o edukacji

Jakie są wspólne cechy systemów wspierania i doskonalenia nauczycieli w Polsce i Chorwacji? Między innymi to tym rozmawialiśmy w siedzibie MSCDN Wydział w Płocku z dwiema uczestniczkami programu Erasmus Plus z Chorwacji – Panią Sabiną Maruncic – nauczycielką konsultantką w zakresie edukacji religijnej z Agencji Doskonalenia Nauczycieli w Splicie (Agencija za Odgoj i Obrazovanje) oraz Panią Mariną Galić – nauczycielą religii z Tehnicka Skola Sibenik.

Celem spotkania było zwiedzenia MSCDN oraz porównanie standardów nauczania religii w Polsce i w Chorwacji, a także analiza metod i form wsparcia nauczycieli, głównie nauczycieli religii i katechetów, w pracy z uczniem. Panie przebywają w Płocku na zaproszenie Szkół Katolickich.

W spotkaniu wzięli udział Anna Krusiewicz – nauczycielka konsultantka w zakresie języka polskiego, historii i wosu, Elżbieta Brzeska – nauczycielka konsultantka w zakresie religii oraz Marcin Jaroszewski – doradca metodyczny w zakresie języka angielskiego jako tłumacz.

Dziękujemy za spotkanie!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content