Płock bliżej kultury i edukacji

Tak było: Cudze chwalicie – swego nie znacie. Tak jest: Swoje znamy, chwalimy i nie zawahamy się tego wykorzystać w słusznym celu. Uczestnicy konferencji „Płock bliżej kultury i edukacji – odkrywamy zasoby edukacyjne Płocka” otrzymali solidny pakiet informacji na temat zasobów jakimi dysponują kluczowe instytucje kulturalne i edukacyjne w naszym mieście.

Główną ideą wydarzenia wydarzenia było zachęcenie nauczycieli do korzystania z tego bogactwa podczas przygotowywania i prowadzenia ciekawych, motywujących zajęć dla dzieci i młodzieży.

Zaproponowaliśmy także udział w projekcie Otwarci na kulturę – STEAM-owa edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach, gdzie promowana jest metoda STEAM oraz metoda projektu.

W ramach konferencji:

🏦 Wicedyrektor Książnicy w Płocku – Elżbieta Dobroń – przywitała gości Mediateka e M k a

🏦 Michał Stańczak – Przewodnik po Płocku Duces Mazovieprzewodnicy z pasją, przewodnik Płock, specjalista w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku zabrał nas na STEAMowy spacer po Płocku.

🏦 Joanna Michalska-Iwankiewicz z Muzeum Mazowieckiego w Płocku opowiedziała o zajęciach dla dzieci.

🏦 Marta JaroszewskaBiblioteka Pedagogiczna w Płocku przedstawiła propozycje zajęć i projektów dla uczniów.

🏦 Monika Ostrowska z Biblioteki dla dzieci „Chotomek” w Płocku zaprezentowała pomysły na zajęcia edukacyjno-czytelnicze dla dzieci.

🏦 Bartosz Sobiesiakz Mediateki e M k a, reprezentujący Gospodarza konferencji Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego opowiedział o potencjale i zasobach Mediateki.

🏦 W imieniu reżysera Alka Pietrzaka Emilia Ziółkowska zaprosiła do Muzeum Memów.

🏦 Aleksandra Banach z MSCDN Wydział w Płocku przedstawiła założenia i zaproszenie do projektu – Otwarci na kulturę, czyli jak przekuć współpracę z instytucjami w działania projektowe.

Artystycznym podsumowaniem wydarzenia był występ Zespołu Kwiaty Retro – recital muzyczny w wykonaniu Aleksandry Paczkowskiej-Bacińskiej, Mai Mazurowskiej (wiolonczela) i Maksymiliana Chlewińskiego (klawisze).

Konferencję zorganizowały i prowadziły: Aleksandra Banach i Emilia Ziółkowska.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content