Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.
„Idąc ulicą, jak mówią, litował się Pitagoras nad bitym bezlitośnie psem i przemówił w te słowa: „Przestań go bić! Przyjaciela dusze rozpoznałem w jego skowycie!”. Czego dotyczy ta historia? Czy to rozpaczliwy apel uczonego w obronie zwierząt? Według jednego z uczniów to dowód na doświadczenie reinkarnacji – „Przyjaciela dusze rozpoznałem w jego skowycie!”. W dodatku zinterpretowany i zwizualizowany za pomocą klocków lego!
To tylko jeden z przykładów nieszablonowego myślenia młodych ludzi, które przedstawił dr Jarosław Marek Spychała podczas warsztatów: Szkoła latania w kosmos, czyli empatyczni Rebelianci 4K w akcji, inaugurujących kolejną edycje projektu eMOCje w twórczości.
Podczas spotkania z nauczycielami wykładowca podpowiadał jak m.in. rozwijać naturalne zdolności dzieci do filozofowania, kreatywnego myślenia, umiejętności współdziałania w grupie oraz logicznego wnioskowania.
Zdobyta wiedza idealnie wkomponowuje się w założenia tegorocznej edycji projektu – kształcenie umiejętności 4K: kreatywności, kooperacji, komunikacji i krytycznego myślenia. A wszystko to jest „zatopione” w emocjach, bez zrozumienia których trudno funkcjonować we współczesnym świecie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zapraszamy na kolejne spotkanie 27 listopada o godz. 15.30 na warsztaty Zapiski z kosmicznej podróży, które poprowadzi Aleksandra Banach.
Za prawdziwą ucztę filozoficzną dziękujemy Panu doktorowi Jarosławowi Markowi Spychale – wykładowcy akademickiemu (Bonn, Tübingen, Konstanz, Barcelona, Edinburgh, Dublin, Warszawa), twórcy programu Lego Logos – nowatorskiej metody uczenia filozofii za pomocą klocków lego.
Projekt jest realizowany przez SIE DELTA we współpracy z MSCDN Wydział w Płocku ze środków Miasta Płocka.
Kontakt z koordynatorem projektu: Małgorzata Gasik, mail: malgorzata.gasik@mscdn.edu.pl tel.: 24 364 45 74
Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Płocku
ul. Gałczyńskiego 26, 09-400 Płock
tel. 24 364 45 71, kom.: 500 274 304
e-mail: plock@mscdn.edu.pl
NIP: 525-249-20-11, REGON: 142639166
Zaprojektowane przez marsa studio
ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304
Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.