Pedagogika teatru w praktyce

Zapraszamy na szkolenie o znaczeniu i wartościach pedagogiki teatru w pracy z uczniem. Pokażemy, że „mowa teatru” może stać się siłą sprawczą, a także inspiracją do działań bibliotecznych i polonistycznych. Stanowić wsparcie w wychowawczym aspekcie procesu nauczania. Zaprezentujemy techniki teatralne i formy pracy zespołowej, których stosowanie sprawi, że edukacja stanie się podstawą do rozbudzania pasji, zamiłowania do teatru oraz odbioru wszelkich form teatralnych i widowiskowych. Elementy gry aktorskiej, doskonalenie słowa mówionego, skupienie uwagi na odpowiednim doborze repertuaru, może być treścią zajęć w postaci warsztatów, prób do przedstawień, pracy twórczej nad tekstem i z tekstem.

Program szkolenia „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce?”:

1. Pedagogika teatru – idea, filozofia pracy, metody.

2. Wykorzystanie pedagogiki teatru w praktyce.

3. Warsztaty oparte na pracy twórczej .

Szkolenie odbędzie się 31 maja 2022r. w godzinach 15.30-19.00 w siedzibie MSCDN Wydz. w Radomiu, ul. Kościuszki 5a. Poprowadzi je mgr Katarzyna Sasal – nauczycielka języka polskiego, instruktor do spraw teatru amatorskiego Teatr Poszukiwań, instruktor grupy seniorów „Młodzi Duchem”, reżyser. Kierownikiem szkolenia jest Małgorzata Pudzianowska – malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

Zapisy na stronie: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/20892/o//w/Radom

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content