Pan Kłopocik i problemy…, czyli jak przekuć założenia projektu „Mała sztuka dużych emocji” w książkę dla dzieci

Nasz projekt skupia swoje działania na zdrowiu psychicznym dzieci. Współczesne „płatki śniegu” potrzebują wsparcia dorosłych, zauważenia, zrozumienia, wysłuchania…

Stąd akcje takie jak spektakle dla dzieci czy mała, lokalna kampania społeczna.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzieli się, że każdy ma wielką moc, a problemy są jak sznurowadła – można rozwiązać!

Organizatorka warsztatów, Pani Monika Jabłońska, napisała w scenariuszu (dostępny dla nauczycieli uczestniczących w projekcie): „Zdrowie psychiczne to jeden z wielu ważniejszych jak nie najważniejszych obszarów, o który należy dbać. Codzienność każdego z nas to wypadkowa sukcesów, porażek, radości, smutków,

które uzewnętrzniamy lub nie prezentując swoje emocje. A co się dzieje, gdy te radości, smutki, porażki, sukcesy schowają się nagle, nikt ich nie widzi, nie słyszy, nie czuje i nastaje cisza… ta emocjonalna cisza. Jak rozmawiać o problemach? Co to jest problem?”

Materiały: scenariusz i autorska książka – emocjonalne rysowanki „Pan Kłopocik i problemy” – zostały opracowane na potrzeby kampanii.

Pani Jabłońska planuje napisać kolejne serie książek, w których głównym bohaterem będzie Pan Kłopocik – postać pomagająca poznać świat uczuć, emocji.

Głównym zamysłem książki jest również stworzenie rysowanego pamiętnika emocjonalnego, który w tym przypadku daje możliwość spotkania, porozmawiania, obserwacji swoich trosk i zmartwień oraz uświadamia możliwość planowania rozwiązań.

Gratulujemy pomysłu i dziękujemy za ogrom pracy!💙💙💙

Scenariusz i książka zostaną zaprezentowane Uczestnikom podczas finałowego spotkania we wrześniu.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content