„Oddaj mikrofona”, czyli medialne potyczki z eMOCjami

Wtorek, 5 grudnia, zapraszamy na kolejne wydanie Faktów z Wydarzeń, które zaczynamy od dramatycznego zdarzenia, do jakiego doszło pod Grunwaldem: „Danusia ratując Zbyszka przed napaścią dzikiego zwierza zabiła go!” W efekcie, „w gorących promieniach lipcowego słońca, zagotowało się w obozie krzyżackim.”

A ponadto, w dzisiejszym wydaniu: Naukowcy dowiedli, że „kapłani egipscy wywoływali podstępem zaćmienie Słońca”. „Pan Jan roztrwonił cały majątek i część żony”. A na koniec „Hanka i Wasylek kochali się tak bardzo, że ona się utopiła, a on umarł z głodu.”

***
Teraz pytanie – ilu prezenterów programów informacyjnym nie „zagotowałoby się”, czytając takie właśnie newsy z promptera, na żywo?

A uczestniczki szkolenia „Emocjonalny prezenter pilnie poszukiwany” zrobiły to bez mrugnięcia okiem ‼️

To są dopiero medialne siłaczki! 💪

Zadania, które miały do wykonania nie były łatwe i z pewnością wyprowadziłyby z równowagi niejednego początkującego dziennikarza.
🎙 Prezentacja nietypowych newsów na żywo,
🎙 nagranie wywiadu z „zastępczym” gościem, o którym nic nie wiemy,
🎙 szybkie odpowiedzi podczas nagrania tzw. setki –

– to prawdziwe dziennikarskie „mięso” zostało podane w bardzo przystępny i życzliwy sposób za sprawą doświadczonego prowadzącego – Michała Siedleckiego z KRDP FM i TV Mazowsze

Emocjonalnie ucierpiał jedynie mikrofon, który padł „ofiarą” próby sił dziennikarza i gościa 😉 Jego los aż wzruszył co niektórych do łez (kto był na szkoleniu, ten wie 😆)

Wszystkie ćwiczenia miały na celu nie tylko podpowiedź, jak opanować stres przed publiczną wypowiedzią, i poznanie kilku prezenterskich sztuczek, ale przede wszystkim uzmysłowienie, co mogą czuć dzieci, które zostają nagle „wyrwane” do odpowiedzi przed tablicą lub postawione przed publicznością na szkolnej scenie.

Poczuć te emocje w sobie – to lekcja bezcenna!🫶

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Mistrzowie małego kina emocji” realizowanego przez SIE DELTA i MSCDN Wydział w Płocku ze środków Miasta Płocka.

Wzięły w nim udział nauczycielki przedszkoli i szkół podstawowych, które razem z dziećmi zechcą nakręcić 3-minutowy film o emocjach. Efekty wspólnych działań zaprezentujemy podczas uroczystej gali na „czerwonym dywanie” już wiosną!

Newsy do pierwszego ćwiczenia z prompterem to autentyczny humor z zeszytów zaczerpnięty ze strony adonai.pl/humor/teksty

Dziękujemy Uczestniczkom za zaangażowanie i wielki dystans do siebie!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content