Oby zawód nie okazał się zawodem – najnowsza rozmowa w Przegadulcu

„Nie wiem, co dalej ze sobą zrobić?”, „Rodzice chcą czego innego niż ja”, „Nie potrafię określić własnego planu działania na przyszłość”, „Tak, do końca nie jestem przekonany, co do mojego wyboru”.

Takie zdania słyszymy bardzo często, rozmawiając z naszymi uczniami na temat ich przyszłości zawodowej. W takiej sytuacji staramy się pomóc, uświadamiając im mocne strony, to, w czym są dobrzy lub precyzujemy ich zainteresowania. Należy także pamiętać, że dokonanie optymalnego wyboru ścieżki kariery zawodowej wiąże się z uwzględnieniem wielu czynników – nie tylko własnych życzeń i możliwości, cech psychicznych, ale także potrzeb społecznych.

O tym, co nauczyciele mogą zrobić, aby wspierać swoich uczniów w ich rozwoju zawodowym i jednocześnie przyczynić się do tego, aby ich decyzje poskutkowały trafionym wyborem i satysfakcją zawodową w przyszłości,rozmawiają w kolejnym odcinku „Przegadulca” nasi doradcy metodyczni: Aneta Przedlacka-Studniak i Marcin Jaroszewski.

Gościem jest Urszula Wojtalewicz – doradca zawodowy, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Płocku przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie Filia w Płocku.

Zapraszamy!

LINK do PRZEGADULCA

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content