NIEZBĘDNIK FILMOWY

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, warszawska instytucja zajmująca się edukacją i upowszechnianiem kultury filmowej, opublikowało na platformie VOD Warszawa „Niezbędnik filmowy” – praktyczne i przystępne narzędzie pomagające w prowadzeniu lekcji. Z tej okazji zaprasza nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski na bezpłatne webinaria „Niezbędnik filmowy w praktyce szkolnej”, które odbędą się 8 i 9 grudnia 2021 o g. 18.00. Partnerem wydarzenia jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Niezbędnik powstał w oparciu o dostępne legalnie i bezpłatnie w Internecie filmy krótkometrażowe, zawiera pomysły na lekcje z różnych przedmiotów (w odniesieniu do podstawy programowej):  języka polskiego, etyki, plastyki, informatyki, a nawet biologii, geografii czy godziny wychowawczej. Krótki metraż zaproponowanych filmów pozwala na obejrzenie ich w czasie lekcji lub w ramach pracy domowej. 

KLASY 1-3: zapoznaj się z materiałem

KLASY 4-6: zapoznaj się z materiałem

KLASY 7-8: zapoznaj się z materiałem

Z tej okazji Centrum Kultury Filmowej zaprasza nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski na dwa bezpłatne webinaria „Niezbędnik filmowy w praktyce szkolnej”, które odbędą się na platformie Zoom. Link do webinarium zostanie wysłany mailowo do wszystkich zarejestrowanych osób. Zalogowani nauczyciele otrzymają zaświadczenie o udziale wydane przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz drukowaną wersję Niezbędnika.

8 grudnia o g. 18:00 – webinarium dla nauczycieli klas 1-3

Zarejestruj się: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_Ro2oHGBpR9qwLe65K8pKGw

9 grudnia o g. 18.00 – webinarium dla nauczycieli klas 4-8

Zarejestruj się: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_uuMO0K81QnqYwpFzO1Xrsw

Oba webinaria poprowadzi Anna Równy, autorka „Niezbędnika filmowego”, trenerka edukacji filmowej, nauczycielka-konsultantka ds. edukacji humanistycznej, medialnej i filmowej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wprowadzi uczestników w szczegóły dydaktyczne i metodyczne publikacji. Podejmie próbę zainspirowania uczestników do wykorzystywania krótkometrażowych filmów w praktyce szkolnej. Odwoła się do wybranych filmów, uświadamiając, jakie kompetencje nabywają uczniowie podczas lekcji z proponowanymi materiałami wizualnymi. Opowie o metodach i formach pracy, za których pomocą można realizować tematy przedstawione w publikacji.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content