21 IV 2022 r. – Nastolatek w czasie wojny – zapraszamy do FAN

Bunt, pierwsze zauroczenie, nieustające dylematy – typowe „elementy składowe” czasu dojrzewania codziennie spotykamy w naszych szkołach i domach. Anne Frank – autorka doskonale znanego pamiętnika oraz bohaterka animowanego filmu, który już w najbliższy czwartek będzie można obejrzeć w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela w NovymKinie Przedwiośnie – dorastała w czasach zagłady. Mimo wojny, doświadczała tych samych problemów, co współcześni nastolatkowie.

Czy jej historia może pomóc naszym dzieciom w zrozumieniu trudnej historii? Czy wyzwoli w nich więcej empatii? Czy w czasach, gdy za wschodnią granicą toczy się wojna, a w naszych szkołach uczą się ukraińscy uczniowie, powinniśmy poruszać tę tematykę?

Między innymi o tym porozmawiamy tuż po seansie z Rafałem Kowalskim, reporterem, pisarzem, doktorem nauk humanistycznych, kierownikiem Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.

Zapraszamy 21 kwietnia o 17.30 do Kina!

Zgłoszenia na seans i spotkanie

O szczegółach posłuchacie w audycji Gość Poranka Michała Siedleckiego w KRDP FM

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content