Najlepsze tańce w świetle księżyca odbywają się w Płocku

Tak przynajmniej sugeruje tytuł piosenki, która wygenerowała sztuczna inteligencja z okazji spotkania międzywydziałowego Zespołu ds. języków obcych w naszym płockim Wydziale.

Odwiedzili nas nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni z całego Mazowsza. Podczas spotkania podsumowane zostały działania Zespołu w roku szkolnym 2023/24 oraz omówiono zasady współpracy MSCDN z British Council.

Następnie nasi doradcy – Emilia Ziółkowska i Marcin Jaroszewski – w ramach WDN zorganizowali dla wszystkich gości grę miejską „Konsultacyjna wyprawa na doradczą misję”, połączoną ze zwiedzaniem naszego pięknego miasta z przewodnikiem – Zbigniewem Jaszczakiem.

Goście poznali zasady tworzenia gry miejskiej na lekcji języka obcego oraz zmierzyli się z różnymi pytaniami dotyczącymi najciekawszych obiektów w Płocku. Znajdowali informacje o miastach partnerskich Płocka w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech, poznawali historię Bazyliki Katedralnej oraz ustalali, jaki słynny niemiecki twórca przebywał w obecnym Domu Darmstadt.

Pośród zbiorów Muzeum Mazowieckim w Płocku odnajdowali nazwę zabytkowego samochodu oraz kina założonego w Muzeum. Było zabawnie i edukacyjnie. Mamy nadzieję, że nasi goście powrócą do swoich wydziałów z miłymi wspomnieniami.

Warto wspomnieć, że do realizacji niektórych zadań wykorzystano aplikacje oparte na sztucznej inteligencji.

 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content