Kim jesteśmy


Jesteśmy placówką prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Stanowimy zespół profesjonalistów zatrudnionych w 6 wydziałach w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach i Warszawie. Tworzymy efektywny i nowoczesny regionalny system doskonalenia nauczycieli. 

Naszą misją jest wszechstronne wspieranie  nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oraz doradców metodycznych z całego Mazowsza. Oferujemy profesjonalnie przygotowane szkolenia oparte na rzetelnej diagnozie potrzeb środowiska. Popularyzujemy nowe koncepcje pedagogiczne, innowacyjne rozwiązania programowe i metodyczne.

Co roku organizujemy około 1600 różnorodnych form doskonalenia dla kadry oświatowej. Z naszej oferty korzysta ponad 40 tys. nauczycieli i dyrektorów szkół. Procesowym wspomaganiem obejmujemy kilkaset placówek edukacyjnych na Mazowszu.  W naszych kluczowych projektach dotychczas wzięło udział 20 tys. uczestników. Na doskonalenie nauczycieli w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską, m.in. Akademia Profesjonalnego Nauczyciela, Mazowieckie Centra Talentu i Kariery, Otwarte Przedszkola, pozyskaliśmy ok. 20 mln. złotych.

Współpracujemy z wieloma instytucjami w kraju i za granicą, z wyższymi uczelniami, stowarzyszeniami,  jednostkami samorządu terytorialnego, placówkami oświatowymi i instytucjami kultury.

Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Siedlcach

ul. M. Asłanowicza 2, 08-110 Siedlce
tel. 25 63 267 47, kom.: 691 922 934
fax 25 63 393 20
e-mail: siedlce@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content