Nasi doradcy w akcji

Nauczyciele języka niemieckiego ładują baterie

W dniach 23 – 25 sierpnia 2022 roku odbył się XIX Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizowany przez łomżyński oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języków Obcych. My również TAM byliśmy!

 

 

Przegadulec, czyli trudne tematy w łatwych rozmowach – blog nie tylko dla nauczycieli, który prowadzą:

  • Aneta Przedlacka-Studniak – psycholog, coach, doradczyni zawodowa i metodyczna. Od 13 lat pracuje w placówkach oświatowych z dziećmi i młodzieżą, wspierając ich rozwój. Fanka samorozwoju, która zasypia z marzeniami, a budzi się z planami. W pracy niezwykle ceni sobie bezpośredni kontakt z ludźmi. Każdy napotkany człowiek jest dla niej lekcją, sprawdzianem albo prezentem od losu.
  • Izabela Rachowicz – polonistka, logopedka. Miłośniczka literatury, wędrówek górskich, biegania, tańca, a przede wszystkim nieszablonowej edukacji otwartej na relację z człowiekiem. Życzliwość, dobro i szacunek to wg niej najpiękniejszy pryzmat rzeczywistości. W takim świetle widzi każdą szkołę.
 

Szlafrokowy Belfer – blog dla nauczycieli, który prowadzą:

  • Emilia Ziółkowska – specjalistka od spraw trudnych i beznadziejnych, współpracująca z Instytutem Goethego, wydawnictwami redagującymi podręczniki do nauki języka niemieckiego, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Płock, nauczycielka dyplomowana z dwudziestoletnim stażem pracy we wszystkich typach szkół dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pasjonatka literatury (również nauczycielka bibliotekarka), lekcji STEAM-owych i najnowszych rozwiązań technologicznych w edukacji, doradca metodyczny ds. języka niemieckiego w MSCDN Wydział w Płocku;
  • Marcin Jaroszewski – niekwestionowany mentor i przewodnik młodzieży, szef katedry IB – (matury międzynarodowej – dla niewtajemniczonych) w płockim Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły, nauczyciel dyplomowany z dwudziestokilkuletnim stażem, popkulturalny maniak zafascynowany muzyką, filmem i literaturą brytyjską, doradca metodyczny ds. języka angielskiego w MSCDN Wydział w Płocku.

Emilia Ziółkowska, nasza doradczyni metodyczna, została laureatką wojewódzkiego plebiscytu edukacyjnego w kategorii: Nauczyciel klas IV-VIII magazynu POLSKA Times! Gratulujemy!
 
Szkoła dobrych doświadczeń, czyli czego potrzebujesz, by polubić poniedziałki oraz Emocje, czyli o co chodzi w tym galopie – to artykuły z najnowszego numeru Meritum, których autorkami są Izabela Rachowicz i Aneta Przedlacka-Studniak, nasze doradczynie metodyczne. Polecamy!
 
 
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Polecamy audycję Anny Stańczak Empatycznie w KRDP FM  Gościem jest Ewa Petrykowska, psycholog, nasza doradczyni metodyczna.
 
 
O tym w audycji Anna Stańczak „Empatycznie” w KRDP FM opowiadają Aneta Przedlacka-Studniak i Iza Rachowicz nasze doradczynie metodyczne, autorki bloga Przegadulec.
 
 
Zapraszamy wszystkich nauczycieli do wspólnej zabawy! Każdy może podzielić się swoim pomysłem na ciekawe zadanie świąteczne.

Przegadulec na antenie Radia Płock FM – o najnowszym blogu opowiadają jego autorki: Aneta Przedlacka-Studniak oraz Izabela Rachowicz, doradczynie metodyczne

O emocjach, również w kontekście  projektu eMOCje w twórczości opowiada Aneta Przedlacka, doradca metodyczny, w audycji Empatycznie w KRDP FM

 
 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content