Młody mistrz warcabowy pochodzi z Ciesiel

Czujny i bystry jak ninja, opanowany i cierpliwy jak mędrzec – tak w skrócie można opisać cechy najlepszych warcabistów, którzy stanęli w szranki podczas Międzyszkolnego Turnieju Warcabowego zorganizowanego w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie.

Kilka dni temu sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie gościła mnóstwo tęgich tęgich głów w swoich progach. To właśnie tam odbył się pierwszy Międzyszkolny Turniej Warcabowy, w którym wzięło udział 6 szkół: SP w Słupnie, SP Święcieńcu, SP w Cieślach, SP w Rogozinie, SP w Blichowie, SP w Liszynie.

Do turnieju przystąpiło 12 uczniów z klas II-IV. Po długich rozgrywkach i emocjonujących ruchach na planszach mistrzem warcabów został uczeń ze Szkoły Podstawowej w Cieślach, wicemistrzem uczeń ze Szkoły Podstawowej w Blichowie.

Puchary ufundował Wójt Gminy Słupno Marcin Zawadka, dyplomy i nagrody w formie gier ufundowali gospodarze turnieju Dyrektor i Rada Pedagogiczna SP w Liszynie, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom turnieju.

Turniej został przygotowany przez opiekunów: Malwinę Adamską i Dariusza Orłowskiego, którzy wzięli udział w szkoleniach w MSCDN w ramach projektu Warcaby w Mazowieckiej Szkole, uzyskując certyfikat realizatorów.

MSCDN reprezentowała nauczycielka konsultantka Bogumiła Ogrodowczyk, która również wręczyła nagrody mistrzowi warcabów. 

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, Szkole dziękujemy za pomysł zorganizowania turnieju i czekamy na więcej podobnych inicjatyw!

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content