Miłość, smutek, strach, nadzieja, czyli historia naszego życia w 45 minutach zawarta

O tym, że spektakl może rozczulić, wiemy doskonale. Gra aktorska, reżyseria, adekwatna scenografia, muzyka i taniec – to kluczowe elementy, które w magiczny sposób poruszają nasze serca, budzą wspomnienia, sprawiają, że dyskretnie ocieramy łzę wzruszenia i wracamy do domu w innym, bardziej refleksyjnym nastroju.

Dokładnie taki wydźwięk miał spektakl w ramach projektu eMOCje w twórczości – Mała sztuka dużych emocji, który przygotowały Panie Lidia Kaczmarczyk i Małgorzata Józwiak, przy wsparciu Pani psycholog Ewy Strzelczak, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie.

Mała sztuka była pięknie snutą opowieścią o naszym życiu – pierwszej miłości, prozie codzienności, strachu i lęku, rozstaniu, nadziei i wierze, że prawdziwa miłość „cierpliwa jest, łaskawa jest, nie zazdrości i nie szuka poklasku…”; opowieścią utkaną z romantycznych zdarzeń i wzruszających momentów, ubarwioną subtelną muzyką i tańcem…

To był piękny przykład, jak wspólne działanie potrafi zjednoczyć i w mądry sposób skłonić do refleksji, że warto kochać i warto rozmawiać o uczuciach i emocjach…💙

Tuż po spektaklu odbył się minipiknik dla widzów – rodziców, rodzeństwa, babć i prababć z domowym ciastem i owocami. Z radością można było zatopić się w tej rodzinnej atmosferze i poczuć siłę wspólnoty.

Szkoła w Bulkowie brała także udział w I edycji naszego projektu. Wczoraj bezapelacyjnie udowodniła, że o emocjach potrafi mówić pięknie i efektywnie!

Gratulujemy i dziękujemy!

 

 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content